mebbis şifre alımı - mebbis şifrelerini nasıl alabilirim - mebbis şifre kullanımı
Devletimizin öncelikleri içinde önemli yer tutan E-Dönüşüm Türkiye Projesi kapsamında Bakanlığımızca önemli proje çalışmaları gerçekleştirilmiş ve e-kayıt, e-burs, e-mezun, e-sınav gibi projeler uygulamaya girmiş ve bu sayede birçok hizmetin web tabanlı yazılımlarla daha şeffaf ve sağlıklı olarak sunulması sağlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemi (MEBBİS) Projesi kapsamında yeni yazılım ve modüllerle birlikte ilave olarak okul ve öğrencilerimize yönelik kapsamlı bir proje olan e-okul projesi de uygulamaya konulmuştur.
Bu ve benzeri proje çalışmalarının hedefine ulaşabilmesi için donanım ve yazılım ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile okul ve kurumlarımızda hizmetin gerektirdiği niteliklerde çalışmaların titizlikle yapılması gerekmektedir.

Ancak bir çok okul ve kurumumuzda personel ve öğretmenlerin yer değişikliklerinden ve hatalı şifre değiştirmelerinden dolayı sıkıntılar çıkmaktadır. MEBBİS ve e-okul şifreleri ile ilgili çıkan sıkıntılar MEBBİS Yöneticileri tarafından gerek ilçe yöneticileri gerek okul/kurum yetkilileri ile telefon veya bizzat görüşülerek giderilmektedir. Bu da şifrelerin ve işlemlerin güvenliği açısından sıkıntılar meydana getirmektedir.


Bundan böyle MEBBİS, e-okul gibi şifreler telefonla verilmeyecek olup, şifre talepleri her okul / kurumun mevcut [email]kurumkodu@meb.k12.tr[/email] ( Örnek [email]123456@meb.k12.tr[/email]) resmi e-posta adresinden [email]iladimem@meb.gov.tr[/email] adresinden mail talep edilecek ve bu taleplere aynı gün içinde tekrar e-posta adresi ile cevap verilecektir.

kaynak:kamudan

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 12400
favori
like
share
tsrjsrks Tarih: 12.01.2012 21:13
Her neyse sizi anlayabiliyorum Aynı şeyi bende yaşadım çok berbat bir durum :/ Bilgisayara patlasım geldi ama kıyamaadım
tsrjsrks Tarih: 12.01.2012 21:10
Salakmısınız oğlum ya mallaşmayın
megashift Tarih: 11.05.2011 16:55
ya şu anketlerdede çok sorun yaşadık. kızım linki bana getirdi fakat tc noyu ve öğrenci noyu soruyor dolduruyorum fakat olmuyor.Nasıl yapacağım ? bilginiz varsa söyler misiniz ?