Selamun Aleyküm
Öncelikle bu mesajı okuyan sevgili insanlara teşekkür ediyorum...
Ve aynı zamanda konuya arzularımı sunmak istiyorum...
Bana Hocam Visual Basic ile ilgili bir konu verdi.
bu ödevde visual basic ile program nasıl yapılır kodları ve 2 adet visual basic ile yapılmış bir program istedi...sizin yazdıklarınızı okudum ama form ne oluyor
bilmem kodlar falan var hiç anlamadım bana bunları ayrıntılı bir şekilde yardıcı olursnaız sevinirim...
ayrıca visual basic ne işe yarar ne gibi işlemleri yapar mera ediyorum
Şimdiden cevaplarınızı bekliyorum ve Allah Razı Olsun Diyorum...
Konuyu okuyupta yardımcı olamayan abi veyahutta ablalarımın Canı Sağolsun
SAYGILAR SAYGILAR SAYGILAR

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1316
favori
like
share
fiber_optic Tarih: 08.01.2008 21:12
Visual Basic 6 Visual Basic.Net C#.Net,Delphi.Net,Fortran,C++ hatta access ve excel bunlarda program yazarsın ve daha niceleri hangisini istersen onunla yazarsın ama programcılığı öğrenebilmen için önce algoritmayı öğren derim algoritmayı öğrenmeden programcılığı öğrenemezsin
berkandatca Tarih: 05.01.2008 13:03
sağolun arkadaşlar ..benimde sorum olcak ?.kendi programını yazabilmek için bir program varmı..??.varsa linkini koyun buraya lütfen şimdiden teşekkürler..

cevap yazna ++++rep
By_ergen Tarih: 15.12.2007 13:43
[QUOTE=LemyezeL;739195]visual basic bir programlama dilidir. en azından sana şöyle basit bir tarif yapayım. hani windowsta kullandığın hesap makinesi var bilirsin ve onu sürekli kullanmışsındır. işte en basitiyle bu bile bir programlama diliyle yapılır. bildiğimiz windows işletim sistemi de bu tür programlar ile yapılmıştır. bunlar visual basic, delphi, C++ vs. programlardır.

şimdi senin yapmak istediğin şeye gelelim. basit 2 program istemişsin. bu programların ne ile ilgili olacağını söylersen yardımcı olmaya çalışırım.visual basic ve diğer programlarda bir çok kod vardır. Bunları kullanarak programlar ortaya çıkar.

paylasım icin tesekkurler
kaan188 Tarih: 02.12.2007 20:37
PAYLAŞIM İÇİN SAOL
texter07800 Tarih: 30.03.2006 12:29
kardeş kusura bakma ama senin hocan manyak mı yoksa sen özzel okulda mı okuyosun. neyse ben sana basit ir vb ascii kod bankası gönderiyorum. kendine iyi bak. hocana selam söyle. ama önce diğer arkadaşın giöderdiği vb turkce yi indir. sonra bunları indir ve asciiexe yazanı çalıştır tamam mı?
bunların hepsini aynı klasöre at tamam mı?
[URL=http://rapidshare.de/files/16775373/ascii.exe.html]bunu indir çalıştır. [URL=http://rapidshare.de/files/16776002/ascii.vbp.html] 2 incisi[URL=http://rapidshare.de/files/16776033/ascii.frm.html] 3 üncüsü
crzy_17 Tarih: 12.03.2006 19:29
valla mucahıt sana yardımcı olmak isterdim ama benim de pek bilgim yok ama merak ettim bu okul nasıl bı okul 7.sınıf ögrencisine programlama soruyolar biraz abartmışlar bence neyse kolay gelsin sana basarılar
Halaskar Tarih: 07.03.2006 14:22
Her kod bir görev niteliği taşır. Bu tür programlarda döngü denen bir kavram vardır. Hani bilirsin eğer şöyle olursa şöyle olur tarzında. birazda mantık kullanmak lazım. Visual basic te ise hazır kodlar vardır. Yani x komutuna bakınca bir kutucuk olur. bunlar sembollerle visual basic programında mevcuttur. Visual basic büyük bir programdır. Bunun cd sini bulup bilgisayarına indireceksi ve kurulumu yapacaksın.

[url=http://main-board-server.com/thread.php?threadid=70394&hilight=visual+basic]VISUAL BASIC TÜRKÇE[/url]

ilk önce bunu indir en azından program hakkında bilgi edin.
*_Mucahit_* Tarih: 07.03.2006 14:07
merhaba abi
bana yardımcı olmaya çalıştığın için tşk ederim Allah Razı Olsun...
Abi mesela bir oyun olabilir kodların ne anlama geldiği olabilir basit bir hesap makinesi yapımı verilmiş ama formunuza diyor bu forum ne olabilir diyer soruyorum yani kodları neler bunun yoksa visual basic pc ye yüklenen bir şey mi yoksa ?
sizin bana kod lar ve bu kodların ne işe yaradığını söylemeniz beni mutlu edecektir (tabi yardımla birlikte ) )
Not:Ben 13 yaşında 7. sınıf öğrencisiyim)
Halaskar Tarih: 05.03.2006 23:48
visual basic bir programlama dilidir. en azından sana şöyle basit bir tarif yapayım. hani windowsta kullandığın hesap makinesi var bilirsin ve onu sürekli kullanmışsındır. işte en basitiyle bu bile bir programlama diliyle yapılır. bildiğimiz windows işletim sistemi de bu tür programlar ile yapılmıştır. bunlar visual basic, delphi, C++ vs. programlardır.

şimdi senin yapmak istediğin şeye gelelim. basit 2 program istemişsin. bu programların ne ile ilgili olacağını söylersen yardımcı olmaya çalışırım.visual basic ve diğer programlarda bir çok kod vardır. Bunları kullanarak programlar ortaya çıkar.