Şampiyonlar ligi'nde 2. tur rövanş maçı için Barcelona'ya gelen Chelsea takımı; Katalan fanatikler tarafından küfürlerle ve tükürüklerle karşılandı. Havaalanı çıkışında özellikle Chelsea teknik direktörü Mourinho'yu küfür yağmuruna tutan katalanlar "Tercüman teknik direktör, git Bobby Robson'un arkasında tercümanlık yap, asıl tiyatrocu sensin" gibi sözlerle Mourinho'yu hakaret yağmuruna tuttular. Mourinho ise kendisine hakaret eden Katalan taraftarlara öpücükler göndererek "sizi seviyorum" diye bağırdı.

Chelsea'yi havaalanında karşılamaya gelen bir grup İngiliz taraftarlar ile katalanlar arasında da olaylar çıktı. Polisin güçlükle önlediği olaylar büyümeden önlendi. Barcelona'ya, Chelsea'yi desteklemek için gelen 5 bin İngiliz taraftarın kentte olay çıkarmamasi için İspanyol polisi gerek maçın oynanacağı stadda gerek ise şehir içinde büyük güvenlik önlemleri aldı.

İspanya medyası ise Chelsea-Barcelona karşılaşmasından çok Mourinho'yu ön plana çıkarmayı tercih etti. Portekizli hocanın Messi'ye tiyatrocu demesini hazmedemeyen İspanyol gazeteler esas aktörün Mourinho olduğunu yazarak, Barcelona karşılaşmasının aktör ve tiyatro yazarı Mourinho'nun son oyunu olacağını başlıklarına taşıdılar. Barcelona'da bir tiyatro ise "Anne meşhur olmak istiyorum" adlı bir tiyatro oyununu Mourinho'ya adapte ederek elinde Barcelona-Chealse bileti olan herkese bedava oynatacağını açıkladı.

Bu arada Barcelona teknik direktörü Rijkaard da polemiklere katılarak meslektaşı Mourinho'ya çattı. Portekizli teknik adamın Messi'ye tiyatrocu demesini hazmedemeyen Hollandalı hoca, Londra'daki tiyatroların Barcelona'dan daha meşhur olduğunu asil tiyatro'nun İngiltere'de yapıldığını söyledi.Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 365
favori
like
share