Vücudumuz bizi zararlı maddelerden korumak için 24 saat çalışır fakat koruma mekanizmalarımız bazen hergün karşılaştığımız tehtidleri karşılamada yetersiz kalır.

Şimdi bağışıklık sisteminizi, sizi sağlıklı tutabilmek için güçlendirebileceğiniz yeni bir yol var:
BETA  GLUKANIN ARDINDAKİ GÜÇ

Bilim adamları beta- glukanın bağışıklık (imunite) arttırıcı etkilerini 1960 larda buldular. O zamandan beri beta- glukanın bir bağışıklık güçlendirici olarak potansiyeli Massachusetts (M.I.T), Harvard ve John Hopkins Üniversiteleri gibi önde gelen araştırma merkezlerinde belirlendi.

Bu araştırmalarda beta- glukanın vücudun ilk sıradaki koruması olarak enfeksiyonlara karşı savunmadan sorumlu makrofaj, granülosit ve monosit gibi beyaz kan hücrelerini aktive ettiği ve yabancı hücreleri sarıp yok eden ve vücudun koruma mekanizmasını harekete geçiren bir seri etkiyi başlattığı gözlenmiştir.

Bunun sonucu da güçlü bir bağışıklık sistemidir.

BETA  GLUKAN NASIL ETKİ GÖSTERİR ?

Beta- glukan bağışıklık sistemini harekete geçiren polisakkarit lif yapısında bir maddedir. Beta- glukan vücudun zararlı etkenlere karşı ilk koruması olan makrofajlara bağlanarak onları daha güçlü hale getirir. Böylece makrofajların yabancı maddeleri tanımlama ve yoketme yeteneği yükselir. Bu yabancı maddeleri yokettikten sonra makrofajlar bunların varlığını diğer koruyuculara da bildirerek onların da harekete geçmelerini sağlar. Bunun sonucunda da sağlıklı bireylerde hastalıklara karşı dayanıklılık ve iyilik hali oluşur.

Beta-glukan bakteri, virüs, mantar gibi faktörlere bağlı olarak enfekte olmuş kişilerde kullanıldığında anti- infektifin etkinliği artar, kişi bu hastalıkla daha kolay savaşır. Ayrıca, kolesterol ve kan şekeri düzeylerinin azalmasına katkıda bulunur.

BETA  GLUKAN EMNİYETLİ MİDİR ?

Beta-glukan, ekmek mayası (Saccharomyces cerevisiae) ekstraktından elde edilen polisakkarit lif yapısındadır ve doğal kaynaklardan elde edilmektedir. Bu nedenle Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından besinlerde ve beslenme desteği ürünlerde güvenle kullanılabileceği onaylanmıştır. ABD de son 10 yıl içinde beta - glukan desteğinin milyonlarca dozu emniyetle tüketilmiştir.

BETA- GLUKAN IN YAN ETKİSİ VAR MIDIR ?

Beta- glukan ile herhangi bir yan etki veya toksik etki bildirilmemiştir. Tamamen doğal bir üründür. İlaçlarla birlikte kullanıldığında herhangi bir etkileşime girdiği bildirilmemiştir.


BETA- GLUKAN NE SIKLIKTA ALINMALIDIR ?

Vücutta devamlı yenilenen milyonlarca kan hücresi vardır. Hergün alınan 1-2 kapsül beta-glukan yeni beyaz kan hücrelerinin uyarır ve bağışıklık sisteminin en yüksek performansının devamına yardım eder.

Beta  glukan içeren İmuneks hammaddeden mamül ürüne kadar Musta Nevzat İlaç Sanayii nin modern tesislerinde üretilen Türkiye de üretilen ilk beta- glukan içeren doğal beslenme desteği ürün olma özelliğini taşımaktadır

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 15460
favori
like
share
corleoni Tarih: 09.03.2006 11:21
paylaşımm için sağol kardes
refik Tarih: 09.03.2006 11:19
Beta glukan korunma kalkanı olarak kullanabileceğımiz önemli bir besin destegidir. Gereksiz antibiyotik kullanımını azalttığı, hastalıkların azalmasına bağlı olarak hayat kalitesini yükselttiği, okul döneminin sağlıklı geçmesini sağladığı için, mikroorganizmalara karşı vücut direncini arttırdığı için ve de en önemlisi güvenilir olduğu için hem çocuklarda hem de erişkinlerde kullanılabilir olduğunu okumuştum. bilgilerin için teşekkürler
casper Tarih: 08.03.2006 16:14
evet beta glukanın faydalarını biliyorum,beta -glukan içeren yeni bir bağışıklık kuvvetlendiren bir ilaç çıkmış,imuneks diye.Çok faydalı olduğnu söylüyorlar ama doktorunuza danışın mutlaka
bluwawe Tarih: 08.03.2006 15:51
Bilgiler için saol
SU-PERISI Tarih: 08.03.2006 15:22
teşekkürler eline emegine saglık
doktoruydu Tarih: 08.03.2006 14:03
Eline sağlık......
ozturk Tarih: 08.03.2006 13:00
teşekkür ederiz..
dream_catcher Tarih: 08.03.2006 12:13
paylasımın ıcın tesekkurler arkadasım

guzel bılgıler