[COLOR=tomato]Emin misin? Yağmurun birgün kesilmeyeceğinden, hiç bitmez görünen hayat ırmağının birgün kurumayacağından, seni alıp diyârdan diyâra gezdiren rüzgârın duruvermeyeceğinden?

Emin misin? Hep atan yüreğinin duruvermeyeceğinden, gören gözünün hep göreceğinden, duyan kulağının hep duyacağından?

Emin misin? "Ben olmazsam olmaz" dediğin işlerin asla sensiz yapılamayacağından, sen olmazsan dünyanın duruvereceğinden, seslendiğinde titrettiğin sandığın şu dağların hep emrinde olacağından?

Emin misin? Sana uzanan ellerin hep yanında olacağından, yüreğini verdiklerinin birgün sırtlarını dönüp gidivermeyeceğinden?

Emin misin? Emaneti bir gün sahibine gönül rahatlığıyla verebileceğinden, gönlünün içindeki putları bir bir yıktığından, mahşer günü utananlardan olmayacağından?

Emin misin? "Cennetlere götürün beni" dediğin yolda giderken arkada gözü yaşlı bir gönlü kırık bırakmadığından ve o gönlün seni Hakk divanında tutmayacağından?

Emin misin? Dağların, taşların, semâların birgün senin arkandan ağlayacağından. Nefs ve şeytana hadlerini bildirdiğinden?

Emin misin? Elest meclisinde imzaladığın anlaşmaya bir ömür sadık kalabildiğinden, Allah (cc)ın sevdiğini sevip, Onu bütün kalbinle sevebildiğinden?

Emin misin? Boynuzsuz koyunun boynuzlu koyundan hakkını alacağı o günde; balıklardan kuşlara, ağaçlardan güneşlere üzerindeki mesajları okuyup anlamadığın yaratılmışların senden şikâyetçi olmayacağından?

Emin misin? "Sana bugünü haber veren ve hazırlık yapmanı öğütleyen bir uyarıcı gelmedi mi?" ilâhî beyanına maruz kalmayacağından?

Emin misin? İhlâsla büyütüyorum dediğin amel ağacına, gösteriş, kibir, gıybet ateşlerinden bir kıvılcım dahi bulaştırmadığından?

Emin misin? Sana hep açık duran ilâhî kapıların birgün kapanmayacağından ve şaşırıp kalmayacağından?

Emin misin? İlahî rızayı uzaklarda ararken, yanıbaşındaki yetim çocuğun gözlerindeki ışıkta, okşamayı bekleyen saçlarında saklı olmadığından?

Emin misin? Ebedî kurtuluş reçetesinin çöllerde kalmış şu kurak gönüllere taşıyacağın suyla yazılmayacağından? Karanlığın içinde kaybolup giden çığlıkları duyabildiğinden, yüreğindeki ışıktan başkalarına da verebildiğinden?

Emin misin? Güzel bir hayat yaşadığından, yapabileceğin herşeyi yaptığından?

Emin misin? Bütün bunlar için bir daha fırsatın olacağından?

Sahi emin misin?

Etiketler:
begonya begonya
Üyenin Populer Konuları Her Güne Hadis inşaALLAH demenin önemi
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 665
favori
like
share
matrakSsS Tarih: 21.05.2007 09:43
allah razı olsun
by_ufuk Tarih: 09.03.2006 23:11
[COLOR=burlywood]Sunmuş olsuğun güzel ve faydalı bilgilerin için çok sağol
Allah (c.c) razı olsun
corleoni Tarih: 08.03.2006 16:59
paylaşım için sağol