Ronaldinho'nun futbol oynaması yasaklanmalı...
Nedir bu? Futbolcu mu, gözbağcı mı?
Karşınızda olduğunu düşünsenize... Top onda, siz önünde... Yüzünden eksik olmayan tebessümüyle önce bacaklarına atmış derecelik bir açı veriyor. Bu kadar ayrılmış iki ayağından soluyla yerçekimine karşı koyarken, sağ ayağı bir ahtapotun kolu gibi dolanıyor topun etrafına... Tarak kemikleriyle sağa doğru açmaya devam ediyor. Bacaklarının açısı yetmiş oluyor belki. Topu samur fırça gibi iten ayak, aynı yumuşaklıkla öbür yanına geçip bu kez aksi yöne doğru ivmelendiriyor meşin yuvarlağı. Siz Newton'a lanet okurken o topu alıp gidiyor.
Ayak dediğin ancak görüş açısı kadar yere şut atar değil mi? Adam sırt sırta yapıştırılmış iki kişi sanki... Öne koşarken geriye oynuyor. Zırt diye bir şut gelebiliyor gittiği yönün tam tersine.
Vursan denk getiremiyorsun. İtsen düşüremiyorsun. Son maçta Chelsea defansında beş kişiden üçünü sola yatırıp diğer ikisinin algılama saliseleri dolmadan topu ağlara gönderiyor. Üç kişi... Üçü de iskambil kağıdı gibi sola devrilirken, arkadaş sağdan geçiyor ve kameraların tespit edemediği bir süratle yerden söktüğü ayağıyla şut çekip gol atıyor.
Yasaklanmalı futbol oynaması... Çünkü en iyi futbolcu bile gölgede kalıyor o sahadaysa. Herkes, Ronaldinho şovun figüranları haline geliyor. İşin içine haksız rekabet giriyor. Sihir karışıyor.
Zaten futbolcu değil Ronaldinho!.. O futbolcuysa bizim "ultra" Süper Lig'dekilerin yüzde doksanı ne acaba?
Bıraksın bu işleri... Barcelona maçlarını seyreden bizim ve bizim gibi ligi olan ülke sakinlerinin morali bozuluyor sonra.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 444
favori
like
share
dream_catcher Tarih: 14.03.2006 02:05
sana katılıyorum kardeş
okanoo28 Tarih: 09.03.2006 20:57
[SIZE=32]FORZA RONALDINHO
puslukurt Tarih: 09.03.2006 13:10
Gerçekten futbolcu değil.. :46: