Malazgirt İlköğretim Okulu Hakkında - Malazgirt İlköğretim Okulu Tanıtım - Malazgirt İlköğretim Okulu Resimleri - Malazgirt İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri


OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz Adıyaman’ın kuzeyinde Malazgirt Mahallesinde olup, 15.09.1989 Yılında 6- derslik olarak eğitim - öğretime açılmıştır. Okulumuzun alanı 5445 metre karedir. Okulumuzun tarihçesini anlatırken okulumuzun yapımında büyük gayret ve emeği geçen o yıllardaki Sayın Valimiz Selahattin Onur’a yine o yıllarda Milli Eğitim Müdür yardımcısı olan A. Gafur Büyükfırat ile Mahalle Muhtarı Zeynal Işık’a teşekkür ederiz.
1993 yılına kadar 6 derslik ilkokul olarak eğitim –öğretim hizmeti veren okulumuz,1993 yılından sonra öğrenci mevcudu artması ile ihtiyaca cevap verememiştir. O yıldaki Sayın Valimiz Mustafa Yücel Özbilgin tarafından 1993 yılında okulumuzun bahçesine 6 derslik ek bina 1994 yılında ise ek binanın ikinci katı 1998 yılında ise ek binanın üçüncü katı yapılarak eğitim-öğretim hizmetine devam etmiştir. Okulumuzun ihate duvarı 1994 yılında mahalle sakinlerinin ve okul koruma derneğinin elbirliği çalışması sonucunda taş duvar olarak yapılmıştır. Okul bahçesi ağaçlandırılarak çevre düzenlemesi yapılıp fiziki olarak güzel bir görünüme kavuşturulmuştur.
Okulun bahçesinde öğrencilerin oyun oynamaları için 600 metre kare basket ve voleybol sahası, zemini betondan olmak üzere yine kendi imkânlarımızla yapılmıştır. Okulun bahçesi ise Adıyaman Belediyesi tarafından asfalt yapılarak güzel bir görünüme kavuşmuştur.
EĞİTİM ÖĞRETİM DURUMU

Okulumuzda ikili eğitim- öğretim yapılmaktadır. Şu anda okulumuz; 18 derslik olup, 2 idare odası 1 öğretmenler odası, 1 memur odası,1 rehber öğretmen odası,1 ana sınıfı, 1 kütüphane, 1 spor odası, 1 araç gereç odası,1 bilgi teknoloji sınıfı ve bir fen bilgisi laboratuarı ile hizmet vermektedir. Okulumuzda birinci kademe 18, ikinci kademede ise 12 şube bulunmaktadır. Birinci kademede 560 ikinci kademede ise 280 öğrenci bulunmaktadır. Toplam öğrenci mevcudumuz 840 okulumuzda 1 müdür 2 müdür yardımcısı görev yapmaktadır. Birinci kademede 18 sınıf öğretmeni 2. kademede ise 3 İngilizce, 3 Türkçe, 2 Matematik, 2 Fen Bilgisi, 2 Sosyal Bilgiler,2 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 1 Müzik, 1 Beden Eğitimi, 1 Görsel Sanatlar, 1 Teknoloji ve Tasarım, 1 Bilişim Teknolojileri öğretmeni olmak üzere toplam 19 Branş öğretmeni görev yapmaktadır. Okulumuzda bir memur 2 hizmetli bulunmaktadır.
Okulumuzda her branş öğretmenin müstakil sınıfları bulunmaktadır. Öğrenci ise hangi öğretmene dersi varsa o öğretmenin sınıfına giderek ders işlemektedir. Okulumuzun Fen Bilgisi Laboratuarı ile SBS kursunun verildiği 2 sınıfta Akıllı tahta bulunmaktadır. Öğretmen bununla eğitim – öğretim yapmaktadır. Tüm sınıflarda ise Bilgisayar ve Projeksiyon makinesi ile internet mevcuttur. Bir tanesi öğretmenler odasında olmak üzere 3 tane Fotokopi makinesi var. Okulumuzun tüm koridorları ve bahçesi kamera sistemi ile izlenerek güvenliği sağlanmaktadır. Kısacası okulumuz eğitimde teknolojiyi yakından takip etmektedir.
Her gün öğleden sonraları 6-7-8. sınıflara öğretmenlerimiz öğrencilere SBS sınavlarına hazırlık kursu ücretsiz vermektedir.


Malazgirt İlköğretim Okulu Adıyaman Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Malazgirt İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Malazgirt İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Malazgirt İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Malazgirt İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ADIYAMAN / MERKEZ

Adı: MALAZGİRT İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Malazgirt Mahallesi Eski Zey Yolu / Adiyaman

Telefon Numarası: 4162165919

E-mail Adresi : Bilgi Mevcut Değildir

Web Adresi :[url]http://okulweb.meb.gov.tr/02/01/302815/[/url]
Kaynak : webrehberi.biz - [url]www.meb.gov.tr[/url]

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1236
favori
like
share