Samsunlu güzellik uzmanı Gönül Semiz, temiz olmanın, erken kalkmanın, temiz hava solumanın, taze meyve-sebze tüketmenin ve yürüyüş yapmanın güzelliği artıran sebepler olduğunu söyledi.

Gönül Güzellik Merkezi Güzellik Uzmanı Gönül Semiz, bakımlı olan bütün kadınların güzel olacağını söyleyerek, güzelliğin, insanların kendisini iyi hissetmesi olduğuna dikkat çekti. Gönül Semiz, "Cildine bakan ve temiz olan insan kendine güvenir. Kendine güvenen insan zaten güzeldir. Güzel insan da her işte başarılı olur" dedi.

İnsanlara bakımlı olmayı öğretmeye çalıştıklarına işaret ederek, "Modaya uygunluktan ziyade vücut, el, ayak temizliği önemlidir" diyen Gönül Semiz, "Saçımı boyatacağım" diyen genç kızları bu fikirlerinden vazgeçirdiklerini ifade etti.

Gönül Semiz, "Gençlerin saçlarında beyaz yok, bir şey yok. Gereksiz yere niçin saçlarını boyatsınlar? Gerek yok. Gençlerde çok büyük özenti var. Sanatçılara özeniyorlar. Kim popülerse ona benzemeye çalışıyorlar. İnsanlar iyi, olumlu, başarılı insanları örnek almalı. Güzellik, saç boyatmak, makyaj yaptırmak veya yapmak değildir. Ancak, kadın olsun erkek olsun, ister evde ister salonda olsun düzenli olarak bakım yaptırmalı. Cilt mutlaka temiz olmalı. Temiz olan, elbisesi, vücudu temiz olan insan zaten güzel olur. Boyanın manası, insanın gözü küçüktür veya büyüktür, dudağı incedir. Boya bunları makyajla kamufle etmektir" diye konuştu.

Cilt bakım ürünlerinin bayanlar tarafından 15 yaşından itibaren mutlaka kullanılmasının önemine de işaret eden Gönül Semiz, şöyle devam etti:

"Ürünün pahalı olması şart değil. Ancak, cilde uygun ürünler bulunup kullanılmalı. 15 yaşındaki kızın "cildim kırışmasın" diye annesinin ürününü kullanması yanlıştır, cilt zarar görür. Bilinçsiz bir şekilde ürün kullanıldığında cilt zarar görür. Yaşa uygun ürünler uzmanlara danışılarak tercih edilmelidir. Örneğin; cilt çok ince ve hassas ise sabunla yıkandığında kabuk kabuk olup kızaracaktır. Bu cildin temizleme losyonları ile temizlenmesi gerekir. Yağlı ciltler sabunla yıkanabilir. Ancak, sabun bütün vitamini alacağından yağlı cilde uygun nemlendirici kullanılmalıdır. En değerli mücevher cildimizdir. Bizim ülkemizde cilt bakım alışkanlığı olmadığı için cildimizin yapısını tanımıyoruz, dolayısıyla bakmayı bilmiyoruz ve "bakım yapacağız" diye cildimize zarar veriyoruz. Ayrıca, sabah erken kalkan insanların güzelliği bir kat daha artar. Zira, sabahları hava temiz ve berrak olur. Temiz hava solumalı, taze meyve ve sebze yemelidir. Cilt için bunlar çok önemli. Yürüyüş de güzelliğin tuzu biberidir."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 660
favori
like
share
casper Tarih: 25.03.2006 16:55
Her yaşın kremi farklı,bilerek makyaj yapmak gerekir
SU-PERISI Tarih: 11.03.2006 21:26
cildimizi kullandıgımız ürünleri bilinçli bir şekilde kullanmalıyızki,faydasını görelim.
eBRuLy Tarih: 09.03.2006 21:04
bakimli olmak en güzeli