Ebu Hüreyre radıyallahü anh şöyle anlatıyor:

Peygamber aleyhisselam kabristana gelip buyurdu:

- Selam sizlere ey müminler topluluğunun diyarı! Ve biz de, AIlah dilerse muhakkak size ulaşacağız. Kardeşlerimizi görmeyi arzu ediyorum.

- Ey Allah'ın Resulü, biz senin kardeşlerin değil miyiz? dediler.

Peygamber aleyhisselam:

- Siz arkadaşlarımsınız. Kardeşlerimiz ise henüz gelmemiş olanlardır. Bunun üzerine:

- Ey Allah'ın Resulü, ümmetinden henüz gelmemiş olan kimseyi nasıl bilir ve tanırsın? diye sordular. Peygamber aleyhisselam:

- Bilmiyormusun ki, siyah atlar arasında yüzleri ve ayakları beyaz olan bir atın sahibi kendi atını bilmez, tanımaz mı? buyurdu.

- Evet, Allah'ın Resulü, tanır. dediler. Peygamber aleyhisselam:

- Çünkü onlar abdest sebebiyle yüzleri, el ve ayakları bembeyaz,parlak olarak gelirler. Ve ben de onları Havzın kenarında beklerim. Dikkat ! Bazı kimseler benim Havzıma yaklaştırılmayacaktır. Haydi geliniz ! diye çağıracağım.

- Onlar senden sonra değiştirdiler, denilecektir. Ben de:

- Yazık onlara ! diyeceğim.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1572
favori
like
share
matrakSsS Tarih: 12.05.2007 11:34
Allah razı olsun
deagle_35 Tarih: 12.03.2006 00:17
Allah razı olsun...
GÜLSiMA Tarih: 11.03.2006 10:31
Allah (c.c) razı olsun.evet bizler layık olamadık efendiler efendisine.ama yıllarca uyutulan bu ümmet artık uyanışta.yazık demekle ağlamakla bir yere varılmaz axaray kardeşim.zaman yeniden dört bir taraftan islama sarılma zamanı.zaman o kainat kitabını okuyup anlatma zamanı.Allah (c.c) yar ve yardımcımız olsun.biliyorum bu zamanda müslüman olmak müslüman olarak yaşamak zor elbette.ama biz öyle bir nebinin ümmetiyiz ki ümitsizlik yok bizim fikirlerimizde.efendim biz ki aciziz.günahkarız kapında bir şefaat dilencisiyiz.bize o büyük günde şefaatçi ol yaresulullah .amin
axaray Tarih: 10.03.2006 19:08
Evet yazik bize...
Yazikki ne yazik :19: