Yoga dansın sihirli etkisi ile vücudunuzdaki değişime siz bile inanamayacaksınız!


YOGA DANSI

Yoksa siz de herşeyi isteyen, en önemlisi de bir defada isteyenlerden misiniz? O zaman Yoga-dans sizin için en ideal egzersiz.

Gücü ve esnekliği artıran, nefes tekniğini geliştiren yoga vücut dengenizi sağlıklı bir şekilde düzenler. Vücudunuz yoga yaparken uyumu, pilates yaparken doğru ve sağlıklı duruşu öğrenir.
Direnç ve kas gücünüz artarken, tüm uzuvlarınız koordineli bir şekilde çalışır. Bu iki öğretiyi birbiriyle birleştirip biraz da bale adımları eklediğimizde ise ortaya yoga-dans egzersizleri çıkıyor. Düzenli yapacağınız egzersizler sonucunda kondisyonunuz artarken vücut hatlarınızın belirginleşmesini sadece siz değil etrafınızdakiler de fark edecektir. Düzenli derken, aşağıdaki programı en az haftada 1 kere ya tek başına ya da bir kardiyo güç antremanıyla kombine ederek uygulamanızı öneriyoruz. İdeal sıralama şu şekilde olmalı:

30 dakika kas güçlendirme programı
30 dakika yoga-dans
30 dakika koşu, yürüyüş, aerobik gibi kardiyo çalışması

Bu hareketleri evde, kendiniz uygulayacağınız için her bir hareketin tekrar sıklığı da önemli bir ayrıntı.

Göreceğiniz gibi üç ana başlık altında toplam 12 hareket bulunuyor. Yoga-dans hareketlerinin zorluk derecesi yüksek. Ayrıca hareketleri yaparken konsantrasyonunuzu sürekli korumanız gerek. Bu yüzden yeni başlayanlara 3 ila 5 tekrar (vücudunuzun sağ ve sol tarafları için) yeterlidir. Vücudunuz yoga-dansa alıştıkça bu tekrarları 6 ila 8 kereye çıkarabilirsiniz.

Egzersizleri yavaş ve yumuşak hareketlerle yapmaya özen göstermelisiniz. Nefesi sakin bir şekilde burundan alıp, burundan vermelisiniz. Dengeyi en iyi şekilde sağlamak için büyük kas gruplarınızın gergin olmasına dikkat etmelisiniz. Omuriliğiniz dik olmalı. Özellikle gücünüzün azaldığını hissettiğiniz anlarda eklemlerinize yüklenmemeye özen göstermelisiniz.

Şimdiye kadar okuduklarınıza dikkat ederseniz çok kısa sürede kaslarınızda ve fiziğinizde olumlu değişiklikler göreceksiniz. Kendinizi kısa sürede bir tüy kadar hafif, zinde, güzel ve mutlu hissedeceksinizEtiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 486
favori
like
share