Merkez Ismetpaşa İlköğretim Okulu hakkında - Merkez Ismetpaşa İlköğretim Okulu Tanıtımı - Merkez Ismetpaşa İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Merkez Ismetpaşa İlköğretim Okulu Resimleri

Merkez Ismetpaşa İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Merkez Ismetpaşa İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Merkez Ismetpaşa İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Merkez Ismetpaşa İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Merkez Ismetpaşa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.


Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: TRABZON / MERKEZ
Adı: MERKEZ ISMETPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: 2.NO LU ERDOĞDU MAH.SOĞUKSU CADDESİ.
Telefon Numarası: 4622302338
Faks Numarası: 4622302338

Tarihçe:

ÖĞRETİME BAŞLADIĞI TARİH:1928


Okulumuz 1911 yılında mahalle halkı tarafından “ Selim-i Evvel” adıyla inşa edildiğini kayıtlarımızdan öğrenmekteyiz. 1914 yılında 1. Dünya Savaşı çıktığında okul kapatılmıştır. 1927 yılına kadar askeri depo olarak kullanılmıştır.
Okulumuz 1928 yılında yeni Türk alfabesi ile öğretim yapan okul olarak öğretime açılmıştır. Okulumuzun 1928 yılında öğretime açılmasının ardından adı değiştirilerek Türkiye’nin ikinci cumhurbaşkanı, o günkü başbakan İsmet İnönü’nün ismi verilmiştir.

1946- 1947 yılına kadar üç sınıflı ve üç öğretmenle öğretim yapılmış, 1947 yılından itibaren beş sınıflı okula dönüştürülmüştür.1962 yılında okulumuz sekiz dersliğe çıkarılarak orta öğretime hazır hale getirilmiştir. 1985-1986 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren ilköğretim uygulaması(Sekiz yıllık temel eğitim) kapsamına alınmıştır. Bu sebeple okul bahçesinde 22 derslikli yeni bina yapılarak sınıf sayısı artırılmıştır.

Kurumun Misyonu :

Okulumuzun Misyonu; Öğrencinin merkezde olduğu öğrenci veli ve okul çalışanlarının tamamının saygı gördüğü *bütün paydaşların kendini geliştirdiği öğrenen organizasyon olmaktır.


Kurumun Vizyonu:

İlköğretimde Okuyayacak Öğrencilerin, Çalışan Öğretmen ve Personelin, Öğrencisini Gönderen Velilerin öncelikle tercih edeceği kurumlar arasında İl Genelinde İlk 5 içinde yer almak.Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : trabzon.meb.gov.tr

webrehberi.biz

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2459
favori
like
share