1980'li yıllarda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de fırtınalar estiren ünlü Dallas dizisinin sinema uyarlaması birçok ünlü ismi biraraya getirmeye hazırlanıyor.

Yönetmenliğini Robert Luketic'in (Legally Blonde) yaptığı filmde başroller için teklif yapılan isimler Jennifer Lopez, John Travolta, Luke Wilson ve Shirley MacLaine oldular.

Yönetmen Luketic ile bir önceki filmi Monster-in-Law'da da birlikte çalışan Jennifer Lopez'in filmde J.R. Ewing'in alkolik eşi Sue Ellen karakterini oynamasını bekleniyor.

Dizide Larry Hagman'ın oynadığı J.R. Ewing karakteri için düşünülen ilk isim ise John Travolta. Oyuncu ile anlaşılamaması halinde yapımcıları seçim yapmakta en çok zorlayan bu rol için düşünülen alternatif isimler Kevin Costner ve Mel Gibson.

Luke Wilson'ın dizide Patrick Duffy'nin oynadığı Bobby Ewing karakterini oynaması beklenirken, Ewing ailesinin annesi Ellie Ewing'i ise Shirley MacLaine canlandıracak.

Öte yandan Ekim ayında başlaması planlanan çekimlerin nerede yapılacağı konusu da tartışma yaratmaya devam ediyor. Yapımcılar, bütçe açısından daha avantajlı olduğu gerekçesi ile Toronto'yu düşünürken, Dallas Belediyesi ise bölge için 30 milyon dolar değerinde iş hacmi yaratması beklenen filmin Dallas'da çekilmesi için büyük bir kampanya yürütüyor.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2830
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 19:12
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
kurtjara Tarih: 14.10.2006 23:08
Dallas çiftliği darmadağın oldu! :79:
Televizyonlarda 1970 ve 80'li yıllarda fırtına gibi esen ''Dallas'' dizisinin sinema filminin çekimine 1 ay kala sorunlar zirveye tırmandı. Shirley MacLaine, Luke Wilson ve Jennifer Lopez projeden ayrılırken, filmin kadrosunda şu anda sadece J.R Ewing'i canlandıracak John Travolta bulunuyor.

Internetteki ''contact music'' sitesinin haberine göre, ''Dallas'' filminde sorunlar bitmiyor.

Yönetmen Robert Luketic'in Nisan ayında iş bırakmasının ardından yönetmen koltuğuna Gurinder Chadha oturdu.

Bu sorunun giderilmesinin ardından ''Southfork'' çiftliğinde yine sular durulmadı. Filmde ''Sue Ellen'' karakterini canlandıracak olan ve yapımın en büyük kozları arasında gösterilen ünlü yıldız Jennifer Lopez de projeden ayrıldığını açıkladı.

Filmde ''Bobby Ewing''i canlandıracak Luke Wilson ve Bayan Ellie'yi oynayacak tecrübeli aktris Shirley Maclaine de kadrodan ayrıldı.

Jennifer Lopez'in yerine J.R'ın eşi Sue Ellen'ı canlandırması için yapımcılarla masaya oturan Meg Ryan ile görüşmeler de durdu. Böylece filmin kadrosunda J.R Ewing'i canlandıracak ünlü aktör John Travolta'nın dışında kimse kalmadı.

Yapımcıların film için 65 milyon dolar bütçe belirlediği, bu nedenle de yeni kadroda daha az tanınan isimlere yer vermeyi düşündüğü ifade edildi.

Filmin çekimlerine yeni kadronun belirlenmesiyle birlikte gelecek yıl Ocak ayında başlanması planlanıyor.
kurtjara Tarih: 02.04.2006 14:58
"Dallas" filminin yönetmeni iş bıraktı
1980'li yılların efsane dizisi "Dallas" için kamera arkasına geçmesi planlanan yönetmen Robert Luketic, projeden ayrıldı.

"yılan hikayesine" dönen film için tam mesafe kat edilmişken bu kez de yönetmen Luketic ile yapımcıların arası açıldı.

"Bu Nasıl Sarışın" adlı filmle tanınan genç yönetmen Luketic, yapımcıların oyuncu seçimini beğenmeyerek projeden ayrıldı. Yönetmenin hangi oyuncuları beğenmediğine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Luketic'ten boşalan yönetmen koltuğuna "Doktor Dolittle" adlı komedi filminin yönetmeni Betty Thomas'ın düşünüldüğü, ancak henüz görüşme yapılmadığı belirtildi.

"Dallas" filminde Ewing ailesinin entrikacı ve şeytani zekaya sahip üyesi J.R'ı John Travolta'nın, içki kadehini elinden düşürmeyen, hüzünlü eşi Sue Ellen'ı Jennifer Lopez'in, ailenin annesi Bayan Ellie'yi Shirley MacLaine'in, ağabeyi J.R'ın kötülüklerine tüm gücüyle direnen iyilik timsali Bobby'yi ise Luke Wilson'ın canlandırması düşünülüyor.
puslukurt Tarih: 18.03.2006 17:23
Gerçekten eskiden dallas dizisini büyük bir zevkle seyretertimi, filmi muhteşem olur.. :3:
Haber için teşekkürler kurt ustat.
kurtjara Tarih: 17.03.2006 14:52
JR. Travolta geliyor...
Milyonları ekran başına kilitleyen efsane dizi Dallas'ın beyazperde versiyonunda JR Ewing karakteri için düşünülen John Travolta'ya sevindirici bir haber geldi. Dizide 13 yıl boyunca Ewing ailesinin entrikacı ve şeytani zekaya sahip üyesi JR'ı canlandıran Larry Hagman, Travolta'nın bu rol için "harika bir seçim" olduğunu söyledi.

Beyazperdeye aktarılmaya hazırlanan proje için Jennifer Lopez, Luke Wilson, Shirley Maclaine ve John Travolta'nın isimlerinin geçtiği haberini alan Hagman, Travolta ile "Primary Colors" adlı filmde birlikte çalıştıklarını söyledi.

John Travolta'yı bu rol için çok iyi bir seçim olduğunu belirten Hagman, "Bence o harika bir seçim. JR rolünü onun üstlenecek olması beni çok gururlandırdı" dedi.

Jennifer Lopez'in de JR Ewing'in, elinden içki kadehini düşürmeyen, hüzünlü eşi Sue Ellen'ı canlandırmasını da uygun bulduğunu belirten Hagman, "O da bu rol için çok uygun. Bence biçilmiş kaftan, daha iyisi bulunamazdı" yorumunda bulundu.

Yönetmenliğini Robert Luketic'in üstlendiği "Dallas" filminin senaryosunu Robert Harling ve Sacha Gervasi yazacak.

"Dallas' dizisi, 1978-1991 yılları arasında Türkiye'nin de aralarında bulunduğu ülkelerde gösterilmiş ve ilgiyle izlenmişti.
eBRuLy Tarih: 15.03.2006 12:15
Dallasi cok severdim bakalim filmi nasil olcak...