[COLOR=orangered]Keşke Dememek İçin!

İlerde bir gün geriye bakıp da 'keşke' demek istemiyorsanız; üç şeyi doğru seçmeniz gerekiyor. İşte size internet sitelerinde dolaşan anlamlı bir yazı!.

Eşini doğru seç
Doğru eş; her zaman uzun zaman flört ettiğin kişi değildir. Önemli olan kısa zamanda da olsa fikirlerinin uyuştuğu, yaşam tarzlarının benzediği, espiri anlayışının yakın olduğu ve zor zamanlarında hep yanında olacağını bildiğin kişiyi seçebilmektir. Dertlerini, sevinçlerini paylaşabileceğin, fikirlerine, olaylara bakış açısına güvendiğin, senin fikirlerine saygı duyan insanı... Konuşmaktan sıkılmayacağın, hayata küstüğün zaman seni kabuğundan çıkartıp eğlendirebilen, gözlerine baktığında ne söylemek istediğini anladığın, aynı zamanda iyi bir arkadaş olabilen, seni sen olduğun için sevebilecek ve bunu kaldırabilecek birini eş olarak seçmelisiniz! "Dünya da böyle biri var mı?" diye soranlara 'Emin olun ki var!' diyoruz. Onu fark edebilmek için sadece etrafınıza bakmanız yeterli olacaktır.

İşini doğru seç
Doğru iş rahat iş değildir! Çok kazandıran iş de değildir, kariyer de değildir Klimalı büro ortamı hiç değildir. Doğru iş; olmaktan zevk aldığın, sabah kalktığında gitmekte üşenmediğin, bıkmadığın yerdir. Tabii, yanında rahatlık, para ve kariyer varsa bu da senin şansındır.

Dostunu doğru seç
Çok sayıda arkadaşın olması 'iyi arkadaşın' olduğunun ispatı değildir. Güzel günlerdeki arkadaşlıklar geçicidir. Mutluluklarının yanında, acılarını da paylaşabileceğin, fikirlerine ihtiyaç duyabileceğin, her zaman yanında olmasını isteyeceğin, senin maddi olarak değil de ruhen zenginleştiren bir tek arkadaş sana çok şeyler katacaktır.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 551
favori
like
share
tarkın Tarih: 16.03.2006 20:06
paylaşım için teşekkürler
kurtjara Tarih: 16.03.2006 15:30
Gerçekten her üçününde doğru seçilmesi gelecek hayatımızdaki en önemli unsurlarımızın temel taşlarını oluşturacaktır..Teşekkürler arkadaşım
puslukurt Tarih: 16.03.2006 15:09
Bu 3 seçim gerçekten iyi olması lazım.. :5:
Paylaşım için teşekkürler MiRaGe..