Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) takımlarından Hertha BSC Berlin takımında oynayan milli futbolcu Yıldıray Baştürk, takımda bir şef rolü aldığını hissettiğini söyledi.

Yıldıray, Alman Bild gazetesine "Patron Baştürk uyarıyor: Bremen galibiyeti düzlüğe çıktığımız anlamına gelmez" başlığıyla yapıtığı açıklamada, "Bana yönelik komplimanlar beni onurlandırıyor. Hertha'da bir şef rolü aldığımı hissediyorum. Bunun için diğer oyunculara örnek olmak istiyorum" dedi.

Takımdaki en tecrübeli oyunculardan biri olduğunu ifade eden Yıldıray, takım arkadaşlarıyla daha fazla konuştuğunu, tecrübeli olduğundan sorumluluğun bilincinde olduğunu belirtti.

Yıldıray, kulüp menajeri Dieter Hoeness'in isteğiyle takım kurulu toplantılarına da katılmaya başladığını söyledi. Dizinde bir sakatlığı nedeniyle son iki gün antrenmanlara katılmayan Yıldıray, "Hafta sonu Bielefeld'e karşı kazanmamız gerekiyor. UEFA kupasına katılmak istiyorum. Hertha'nın geçirdiği bu zor dönemde ara veremem. Bunun için tüm gücümü toplamam gerekiyor" şeklinde konuştu.

Hertha BSC'nin teknik direktörü Falko Götz de "Yıldıray bizim en değerli oyuncularımızdan birisi. Ben ve takım arkadaşları ona büyük saygı duyuyoruz" dedi.

Berlin'de yayınlanan Berliner Kurier gazetesi de "Hertha, lideri Baştürk için endişeleniyor" başlığıyla verdiği haberde, Yıldıray'ın dizinde bir sakatlığı bulunması nedeniyle takımla yapılan idmanlara katılamadığı belirtildi.

Yıldıray, bu gazeteye yaptığı açıklamada, "Ağrı çekmiyorum. Tekrar antrenmanlara çıkacağım" dedi.

Götz de Yıldıray'ı biraz dinlendirdiklerini ve sakatlığından erken kurtulacağını umduğunu belirterek, "Yıldıray takım için ne kadar değerli olduğunu çoğu kez kanıtladı" şeklinde konuştu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 399
favori
like
share
puslukurt Tarih: 16.03.2006 17:53
Yıldıray gelçekten iyi bir oyuncu.
Haber için teşekkürler ustat.