Çok büyük aşklarla ve umutlarla başlayan evliliklerde bile, ilk zamanlardaki coşku bir süre sonra yerini monotonluğa bırakır. Bunu önlemenin en önemli yollarından biri ise çiftlerden her birinin, birbirinden bağımsız hayatları olduğunu kabul etmeleridir.
Kendi hayatınızı ihmal etmeyin
Evliliklerde çiftler bazen etraflarında başka insanlar, aktiviteler vb. olduğunu unuturlar ve sadece birbirlerine odaklanırlar. Bu anlaşılır bir durum olmakla birlikte dışarıya açılan bir pencereniz olmazsa bir süre sonra birbirinizi boğabilirsiniz. Eşinizle tanışmadan önce bir sürü kız arkadaşınızla birlikte olurdunuz, ailenize daha fazla zaman ayırırdınız, iş yerinizde daha fazla vakit geçirirdiniz ya da kendinizi geliştirmek için kurslara giderdiniz. Peki şimdi ne oldu, sevgili kocanız hayatınızın merkezi haline geldi. Bunun yerine, bir birey olarak değerinizin farkına varın ve ondan bağımsız aktivitelerde de bulunun. Böylece hem kendinizi iyi hissedersiniz hem de evliliğiniz sıkıcı hale gelmez.
Evlilik hayatı dışında bir hayatınız da olsun
Sosyal hayatınız sadece diğer çiftlerle birlikte geçiyorsa hayatınız çok sıkıcı hale gelebilir ve kendinizi ölmüş ve evlilik cehennemine gitmiş gibi hissedebilirsiniz. Bunu hem onun arkadaşlarıyla hem sizin arkadaşlarınızla, iş ve okul arkadaşlarınızla, komşularınızla, ailenizle, yeni edineceğiniz arkadaşlarınızla görüşerek aşabilirsiniz.
Anne-babasına saygılı davranın
Kayınvalideniz ya da kayınpederiniz inanılmaz sıkıcı ve dedikoducu olabilir, herşeye burunlarını sokabilirler ya da sizi bulunduğunuz ortamlarda utandırabilirler. Ne olursa olsun, her gördüğünüz yerde kollarınızı açıp onları kucaklamayı ihmal etmemelisiniz. Onlar hakkında ne düşündüğünüz önemli değil, çok sevdiğiniz kocanızı onların yetiştirdiğini düşünün.
Kavga etme tarzınızı değiştirin
Evlenmeden önce, ağız dalaşına girdiğinizde kapıları çarpar, ağlar ve sonra onu öylece bırakıp giderdiniz, o da sizin peşinizden gelip binlerce özür dilerdi değil mi? Ama ne yazık ki artık o devir kapandı, kavgalarınızda daha ılımlı olmalı ve kendinizi iyi ifade etmeye çalışmalısınız. Ayrıca sorunu çözmeye yönelik konuşmalar yapmalısınız.
Onunla bir takım olun
İkiniz de işlerinizde çok başarılı ve bağımsız insanlar olabilirsiniz. Ama hiçbir zaman birbirinize destek olmayı, çılgın fikirlerini bile desteklemeyi ihmal etmemelisiniz. Eğer Fransayı görmeyi çok istiyorsa Parise iki kişilik bilet alın. Onun için çok mu kötü bir gündü? O zaman onu rahatlatmak için birşeyler yapın, en yakın arkadaşlarını eve davet edin ya da başbaşa güzel bir yemek organize edin.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 684
favori
like
share
ozlems_o Tarih: 17.03.2006 11:03
evlilikte herkesin çiftlerin birbirine zarar vermeyecek şekilde kendi tercihleri olduğu sürece evlilik iyi gider diye düşünüyor. saygı olması da çok önemli tabi :85:

paylaşım için sağol