Hırvatistan 1. Futbol Ligi takımlarından Hajduk Split'te teknik direktör Luka Bonacic'in öldüresiye dövüldüğü ve ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Hırvat polisi tarafından yapılan bir açıklama ile, Hırvatistan şampiyonu Hajduk Split'te teknik direktör Luka Bonacic'in evinin önünde saldırıya uğradığı ve öldüresiye dövüldüğü ifade edildi. Polis sözcüsü Zlatko Mehun tarafından kamuoyuna yapılan açıklamaya göre, Bonacic'in evinini önündeyken saldırıya uğradığı, kafasına ve vücudunun çeşitli yerlerine aldığı darbelerle de ciddi bir şekilde yaralandığı belirtildi. Split'teki bir hastaneye kaldırılan ve durumunun ciddi olduğu öğrenilen 51 yaşındaki tecrübeli teknik adamın başında, sırtında ve kolunda ağır hasarlar oluştuğu vurgulandı.

Bu arada, saldırıyı kimin ya da kimlerin hangi amaçlarla yaptığı bilinmezken, Hırvat basını ise, Hajduk'un Cumartesi günü ligde oynadığı ve 1-1 berabere kaldığı Slaven Belupo Koprivnica maçındaki taraftar tepkisinin olayla ilgili olduğu üzerinde duruluyor. Bu maçın ardından Hajduk taraftarları sokaklara dökülmüş ve takımlarını protesto etmişlerdi. Bonacic'de olaylardan sonra yaptığı açıklamada, taraftarların maça şike karıştırıldığını düşündükleri için protesto gösterisinde bulunduklarını iddia etmişti.

Bonacic, geçtiğimiz ay Arnavutluk 1. Ligi takımlarından Dinamo Tirana'nın başındayken Ivan Gudelj'in yerine son 2 yıl içerisinde kulübün 8. teknik direktörü olarak göreve getirilmişti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 327
favori
like
share