Futbol Federasyonu devrim niteliği taşıyacak bir karara imza atarak, yabancı transferinde sınırı kaldırıyor. Şu anda 6 yabancı futbolcu transferine izin veren federasyon, İngiliz modeliyle bu sınırı kaldırıp kulüplerin yabancı transferinde daha serbest hareket etmesini sağlayacak. Bu yeni model federasyon tarafından önümüzdeki transfer döneminde devreye sokulacak. AB ülkelerindeki oyuncuların serbest dolaşım hakkı kazanması nedeniyle, bu birliğe üye ülkelerden transfer edilecek futbolculara kolaylık tanınıp öncelik verilecek.

ALT YAPIYA ÖNEM

Bu arada federasyon yabancı kaleci transferinin önünü kesmek için de alt yapıya ödenen ücreti artırmayı planlıyor. Yabancı kaleci transfer eden bir kulübün yüksek miktarda para ödeyecek olması, bu transferleri de azaltacak. Bugüne kadar yabancı sınırının kaldırılmasını isteyen F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın bu arzusu federasyon sayesinde gerçekleşirse kulüpler profesyonel kadrolarında 15 ila 20 arasında yerli futbolcuya yer vermek zorunda kalacak.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 542
favori
like
share
stealth-36 Tarih: 19.03.2006 13:40
albay kesin fenerli sevındıgıne göre bu ligimizdeki gencler ıcın cok kotu olur fenerbahce genlere önem vermedigi icin ama bence daha erken bi 5 10 yıl sonra cok sagol
okanoo28 Tarih: 17.03.2006 19:03
nihayet... haber için teşekkürler
corleoni Tarih: 17.03.2006 10:15
çok yanlış bence