Bronz ten sağlık ve güzelliği çağrıştırır. Yani bronz ten özellikle yaz olmak üzere tüm yıl hayal edilen bir tendir. Ancak hepimiz güneşin UV ışınlarının zararlarının farkındayız! Sizce çabucak yok olacak bir bronz ten uğruna kalıcı sağlık sorunlarına, kırışıklıklara ve kanser riskine razı olmaya değer mi? Kesinlikle HAYIR!
Bilmeniz gerekenler
Güneşin aslında düşman olduğu bilinen bir gerçek. Kadın veya erkek, cildin yaşlanmasını hızlandıran en önemli dış faktör güneştir. Eğer yaşlandıkça kötü görünmek istemiyorsanız güneşe maruz kaldığınız süreyi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. Unutmayın, güneşin zararlarını azalmak için geç kalmış sayılmazsınız!
En az 15 koruma faktörlü fondöten kullanın.
Güneş ışınlarının en dik olduğu 10-15 saatleri arasında güneşte kalmaktan kaçının.
Yaz-kış en az 15 güneş koruma faktörü içeren krem kullanın. Güneş koruma faktörlü ürünler cildin zarar görmemesini garanti etmemesine rağmen riski büyük ölçüde azaltır. Bu kremleri kullanırken ellerinizi, boynunuzu ve göğsünüzün üst kısmını unutmayın. Bu alanlar güneşten çok etkilenir.
UV korumalı gözlük kullanın.
Bahçede çalışırken mutlaka eldiven ve şapka kullanın. Mümkün olduğu kadar gölgede kalmaya özen gösterin.
Düzenli aralıklarla cildinizi kontrol edin. Normalin dışında görünen lezyonlarla karşılaşırsanız derhal cilt doktoruna baş vurun.
Nasıl bronzmuş gibi yapılır
Güneşsiz bronzlaşma kremleriyle hem zamandan tasarruf edip hem risksiz bir bronzluğa sahip olabilirsiniz. Artık bronzlaştırıcı kremler hem güvenli hem de tam istediğiniz bronzluğu verecek şekilde tasarlanıyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 378
favori
like
share
ECE_06 Tarih: 20.03.2006 23:28
Bronz bir tene zten ihtiyacım yok esmerim yanınca daha kötü oluyorum o yüzden güneşe hiç bir zaman maruz kalmamaya özen gösteriyorum teşekkürler verdiğin bilgiler için
casper Tarih: 18.03.2006 20:37
ben yazın bronz ctene bayılırım,ama güneşlenirken çok dikkat etmek lazım,
teşekkürler ablacım
eBRuLy Tarih: 18.03.2006 11:59
evet yüksek faktörlü kremsiz günese cikilmamasi gerek