Cenevre Otomobil Fuarı'nda dünya prömiyeri yapılan Alfa Spider, Avrupa'nın 12 ülkesinden önde gelen 23 otomobil yazarının gerçekleştirdiği oylama sonucunda 2006 yılının cabrio modeli seçildi.

Alfa Romeo'nun son cabrio modeli olan Alfa Spider daha dünya prömiyerinin heyecanını bitirmeden en prestijli otomotiv ödüllerini kazanmaya başladı. Alfa Romeo tasarım merkezinin son harikası olan Alfa Spider, 2006 yılının cabrio modeli seçilerek "Cabrio of the year 2006" ödülünün sahibi oldu. Avrupa'nın 12 ülkesinden önde gelen 23 otomobil yazarının jüri üyesi olarak yaptığı oylamada ipi göğüsleyen Alfa Spider'a ödülü Cenevre Otomobil Fuarı'nda verildi. Bu yıl 76. kez kapılarını otomobilseverlere açan Cenevre Otomobil Fuarı'nda dünya prömiyeri gerçekleştirilen Alfa Spider, hem basın mensuplarından hem de ziyaretçilerden ilgi gördü.

İlk örneği 1990'lı yılların başında tanıtılan ve üretildiği günden bugüne büyük ilgi gören Alfa Romeo'nun Spider'ın konsepti, sergilendiği ilk günden beri bir çok tasarım ödülü alan ve Avrupa'da 2006 yılının başında satışına başlanan Alfa Brera coup) modelinden hareketle oluşturulmuş.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 335
favori
like
share