[url=http://www.yuklet.com][/url] Saab Aero X konsepti, performans otomobili tasarımında benzersiz bir ifadeyi yaratmak için Saabın havacılık ve İskandinav köklerinden gelen gücünü kullanıyor. Geleceğin tasarım eğilimlerini ortaya çıkaracak bir çalışma olarak algılandığı için, onun yenilikçi özellikleri geleceğin Saab ürünlerine esin kaynağı olacak gelişmiş bir tasarım dilini yansıtıyor. Bu, iki koltuklu spor coupé otomobil, hem dış görünüm ve hem de iç mekan bakımından otomotiv tasarım geleneğinin ötesinde bir model olarak göze çarpıyor.


Saab Aero X konsept'in kapılar veya ön cam kolonları bulunmuyor. Bunun nedeni, sadece bir jet uçağında görebileceğiniz şekilde, bir kokpit siperliğinin Saab Aero X'e adapte edilmiş olması. Bu, Aero X pilotuna tam 180 derecelik bir görüş alanı sunuyor ve aynı zamanda da, otomobilin alçak kabinine giriş ve çıkışları kolaylaştırıyor.

[url=http://www.yuklet.com][/url]
Saab Aero X'in gücü, sadece 4 çeker olmasından değil, kullanılan farklı bir motordan da kaynaklanmakta. 400 hp gücündeki çift-turbo BioPower V6 motoru, tamamen fosil-kökenli CO2 emisyonlarını ortadan kaldıran, çevreye saygılı ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı olan biyo-etanol ile çalışıyor. Bu gelişmiş motorun "yeşil gücü", "sorumluluk taşıyan performans" ifadesine yeni bir anlam kazandırıyor.


Saab Aero X'in kokpiti, iç mekanda konvansiyonel gösterge ve düğmeleri tamamen kaldırarak da, sade İskandinav tasarım geleneğine farklı bir boyut ekliyor. Saab, bunların yerine, İsveç cam ve hassas donanım üreticilerinden alınan ve bilgilerin 3-boyutlu grafikler şeklinde cam-gibi akrilik "düz yüzeylere" yansıtıldığı teknikler uygulamış.


Tüm dış ve iç aydınlatma işlevlerinde özel bir LED kullanılıyor. Bu teknoloji, geleceğin Saab ürünlerinde gittikçe artan oranlarda kullanılacak.


Otomobil ağırlığından tasarruf sağlayan karbon fiber gövdesi, hafif güç aktarma ünitesi, elektronik kontrollü süspansiyonu ve dört-tekerlek-çekişli olma özelliği ile Saab Aero X, görünüşüyle uyumlu bir performans vadeden, heyecan verici bir otomobil olarak göze çarpıyor. Bilgisayar simülasyonları, sıfırdan 100 km/saat hıza sadece 4,9 saniyede çıkabildiğini ve maksimum hızının 250 km/saat (sınırlı) olacağını göstiriyor.
[url=http://www.yuklet.com][/url]

Böylesine sürücü odaklı olmasına karşın, Aero X yine de tüm Saab tasarımlarında görmeyi umduğunuz kaliteyle birlikte şaşırtıcı bir pratiklik de sunuyor. Büyük bir ustalıkla tasarlanmış arka kısmında, konvansiyonel bir arka kapak ile onun altında gizli bir kayar çekmeceye sahip yararlı bir ikili saklama olanağını da sunuyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 367
favori
like
share
special27 Tarih: 19.03.2006 11:19
GERÇEKTEN MUHTEŞEMM BİR ARAÇ AYRICA ÇEVREYE SAYGILI OLMASI GERÇEKTEN GÜZEL BİŞE AYRICA ;
400 HP DOUBLE TURBO BİO POWER V6 MOTORA SAHİP BİR ARAÇLA GEZMEK GERÇEKTEN KEYF VERİCİ BİŞİ OLSA GEREq....,

>>>BİLGİLENDİRME İÇİN TEŞEKKÜRLER