G14 olarak bilinen ancak sayıları 18i bulan Avrupanın önde gelen kulüpleri, Devler Liginde yeniden yapılanmaya gidilmesi için harekete geçti. Amaç gelirleri artırmak.


İNGİLİZ The Guardian gazetesi, Avrupanın en zengin 18 kulübünün Şampiyonlar Ligi için yeni bir taslak hazırladığını duyurdu.

Gazetenin haberine göre, G14 adı altında örgütlenen ve Real Madrid, Barcelona, Milan, Juventus ve Manchester United gibi dev kulüpleri çatısı altında toplayan organizasyon, Avrupa futbolunun 1 numaralı kupasına üyelerinin her yıl katılmalarını garanti altına almak için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Grup bu kapsamda Şampiyonlar Liginin yeniden düzenlenmesini de gündemine aldı.

Ulusal liglere devam

The Guardiana göre, G14, büyük kulüplerin sezon başında yaptıkları yatırımları karşılayabilmek için belli sayıda üst düzeyde maç oynayabilmeyi ve uluslararası karşılaşmalarda bugünkünden daha yüksek oranda gelir elde etmeyi amaçlıyor. Üyelerinin kendi liglerinde oynamalarına devam etmelerini isteyen grup, buna karşılık Avrupanın elit takımlarının birbirleriyle karşılaşacağı ve bu maçlardan daha çok para kazanabilecekleri bir platform oluşturmayı hedefliyor.

Alternatif lig yok

Bu söylentilere karşılık Reuters Haber Ajansına konuşan G14 Grubunun sözcüsü James Thelluson ise, şu an için Şampiyonlar Liginden ayrılmak ve alternatif lig kurmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirtti. G14 Genel Menajeri Thomas Kurth da, Şampiyonlar Liginin dünyanın en heyecanlı ve başarılı kulüp organizasyonu olduğunu belirterek, "G14 üyeleri ve onların taraftarları bu ligde oynamaya bayılıyorlar" dedi. G14 Grubu kendisine ait internet sitesinde amaçlarını, kulüp haklarına saygı, futbolu yöneten karar organlarında doğrudan temsil ve ticari gelirlerin artırılması gibi alanlarda gelişme katetmek biçiminde sıraladı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 429
favori
like
share
stealth-36 Tarih: 19.03.2006 13:36
ustam ekonomı şartlarına göre degişir baksana kupa galıplerıde vardı neoldu degişti sagol haber icin
kurtjara Tarih: 19.03.2006 12:32
Günün şartları takımları farklı alternatiflere itiyor bakalım zaman ne gösterecek :20: