Alman 1. televizyonu ARD'de salı ve cuma günleri yayımlanmaya başlayan ve önceki evliliklerinden çocukları olan bir Alman kadınla bir Türk erkeğin birlikte yaşamasını konu alan ''Acemiler için Türkçe'' adlı dizi büyük ilgi gördü.
''Berliner Morgenpost'' gazetesi, dizideki gibi önceki evliliklerinden çocukları olan Özcan ve Michael Opel adlı çiftin diziyle ilgili görüşlerine yer verdi.
Türk anne Özcan Opel, bazı önyargı ve klişelerin olmasına rağmen diziyi çok beğendiğini belirterek, ''Dizi esprili ve roller çok iyi verilmiş. Aile fertlerinin konuşmaları da çok eğlenceli'' dedi. Bazı konuların çok abartıldığını ifade eden Opel, uyumun Almanya'da hala gerçekleşmediğini de savunarak, karşılıklı önyargılardan dolayı çoğu zaman Alman eşini Türklere, Türkleri de Almanlara karşı savunmak zorunda kaldığını söyledi.
Aşırı dindar olsalar eşiyle de iyi anlaşamayacaklarını ifade eden Opel, dizide de başörtülü bir kızın rol aldığını, bu nedenle aşırı dindar insanların diziyi beğenmeyebileceğini kaydetti. Opel'in 15 yaşındaki kızı Yasmin de, diziyi çok beğendiğini belirterek, ''Kendimi önceleri daha çok Alman gibi hissetim. Daha sonra daha çok Türk gibi. Bu belki de şimdi daha fazla Türk arkadaşım olmasından kaynaklanıyor'' dedi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 558
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 07:27
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
kurtjara Tarih: 20.03.2006 18:10
gerçekten ilgi çekici bir dizi,
haber için teşekkürler arkadaşım