-> Adidas 1: Akıllı spor ayakkabı

Öyle bir spor ayakkabınız olsun ki hızınıza, ağırlığınıza ve gittiğiniz yolun durumuna göre analizler yapıp, sizi en rahat ettirecek şekilde destek versin.

Üstelik bu ayakkabı bütün bu işlemleri saniyede 1000 defa tekrarlayıp her şeyi saniyede 5 milyon işlem kapasiteli işlemcisi ile size hissettirmeden yapsın.

İstersiniz değil mi ?

O zaman insanlık için büyük bir adım : ) olan gelişmiş mikroişlemci kontrollü özel motoruyla size her daim konforu sunan yeni ADIDAS 1 ile tanışın.

ADIDAS 1 yukarıda saydığımız tüm özelliklere sahip bir spor ayakkabı.Yeni nesil akıllı ayakkabıların öncülerinden olan ADIDAS 1, tabanındaki kılcal sensörlerden aldığı bilgileri işleyerek topuk kısmında bulunan destek yastığını özel bir motorla sıkarak ya da gevşeterek gerçek zamanlı olarak destek sağlıyor.

Üstelik dış yüzeyde yer alan ayar düğmeleri ile bazı ayarlamalar yapmanız bile mümkün. Mesela daha sert ya da daha yumuşak bir taban seçimi mümkün.

Sistem tahmin edebileceğiniz gibi pil (3V) ile çalışıyor ve pilin ömrü yaklaşık olarak 100 saat belirtilmiş. İnsan keşke pil yerine Seiko Kinetic gibi hareketten enerji elde etme prensibine benzer bir çözüm olabilseydi keşke diyor ayakkabıda. Ama geldiğimiz noktaya bakarsak bunun da uzak olmayan bir gelecekte mümkün olabileceğini düşünmek hayalcilik değil.

Paketinde ADIDAS 1 ve CD-ROM'unu barındıran (merakınızı gidermek için : ) ayakkabıya yazılım yüklemek mümkün değil !) bu harika spor ayakkabının hediyesi 250$

Bu arada ufak bir hatırlatma: bu ayakkabı dünyanın ilk mikro işlemcili ayakkabısı değil !!!

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 770
favori
like
share
casper Tarih: 27.03.2006 15:30
Wallahi de çok akıllıymış ama süper bişey
eBRuLy Tarih: 26.03.2006 22:55
cok ilginc bir ayakkabi :3:
SU-PERISI Tarih: 20.03.2006 17:12
çok güzel arkadaşm eline saglık