küskünleri barıştırmak için dua - el cami isminin sırları - küsleri barıştırmak için okunacak dua
El- CÂMİ' İstediğini istediği zaman istediği yerde toplayan günde 114 Küsleri barıştırmak için okunur.

El Cami ismi şerifi

Gafletten uyanmaya, hakiki vaziyeti sezmeğe gayret etmektir. Yani, dünyanın geçici görünüşüne aldanmıyarak kendisiyle baki kalacak arkadaşlarının kıymetini ve kim olduğunu şimdiden teşhis etmeye çalışmaktır. Çünkü Allahu Teala her kulunu kendi yaptıklarıyla toplamıştır. Baki yoldaş, herkesin kendi işidir.

El, ayak, göz, kulak ve diğer uzuvlarında görünen edepleri, kalbindeki güzel huyları ve gerçekleri birleştirip olgun bir kişilik sahibi olan ve bunun yanında nefsinde sabrı ve gerçeklere karşı duyarlı olmayı birleştiren kişi “el Cami” ism-i şerifinden hazzını almış demektir.

Dargınlar Barışırlar-Akrabalar Kavuşurlar-Kayıplar Bulunur-Sonunda Mutlu Olunur.


a) Cami İsm-i Şerifi: Cebrail,Azrail,Mikall, İsrafil, Aleyhümesselam hazretlerinin isimlerinin baş harflerinden meydana gelmiştir.

b) Bir kimseyle görüşmek ya da kaybettiğini bulmak isteyen, 3 defa Duha suresini okuduktan sonra “Allâhümme Yâ Câmiünnâsi li yevmin la raybefıh, innAllahe la yuhliful mîâd. İcma' beyni ve beyne (kaybettiği eşya veya şahsın ismi)” duasını, kaybettiğini bulmaya veya görüşmesini yapıncaya kadar okumalıdır.

c) “Yâ Câmî” ism-i şerifini 114 defa okumaya devam eden, sevdiklerine kavuşur.

d) Dargın oldukları akrabalarıyla barışmak isteyen, parmaklarıyla sayarak 10 defa “Yâ Câmî” ism-i şerifini okuduktan sonra ellerini kapatıp 10 defa salavatı şerife okuyup dua etmelidir.

*******

Dost, senin aşkın oku,

Key katı taştan geçer,.

Askına düsen kişi,

Can ile baştan geçer...Ariflere bu dünya,

Hayalü düş gibidir.

Kendini sana veren,

Hayâl ü düşten geçer..

Yunus Emre

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 16965
favori
like
share