Önce hazırlık:
Tırnaklarının üzerinde farklı şekiller yaratmak için, eski bir oje fırçasını asetonla temizle ve makasla her iki yanından keserek incelt. Çünkü ince uçlu bir fırçayla şekilleri daha rahat yapabilirsin. Tırnaklarının yanına bulaşan ojeleri temizlemek için de pamuklu çubuk (kullanmadığın bir far aplikatörü de olabilir) ile asetonu da yanında bulundur. Her yeni şekli yaparken, ince uçlu fırçanı asetonla temizlemeyi unutma, yoksa renkler birbirine karışır.

Bordonun zarafeti
1. Bordo renk ojeni bir kat sür. Kuruduktan sonra ikinci katını geç.
2. Tırnakların kuruduktan sonra ince uçlu fırçanı krem ya da pembe renkli ojene batırarak tırnağının tam orta hattını, S şeklinde aşağı doğru uzatarak boya.

Kıpır kıpır kırmızı
Kırmızının enerjisinden mutlaka yararlan.
Uygulama:
1.Bir kat beyaz oje sür.
2. Kuruduktan sonra ikinci katı geç. Beyaz ojen kuruduktan sonra ince uçlu fırçanı kırmızı ojene batır ve farklı yönlerde düz-yuvarlak, karışık bir şekilde çizgiler yap.

Yakan french
Bu yazın favori renkleri arasındaki turuncuyu tırnaklarında da mutlaka dene.
Uygulama:
1. Bir kat koyu renk turuncu ojeni sür. Kuruduktan sonra ikinci katı geç. 2. Zemindeki ojen kuruduktan sonra, ince uçlu fırçanı açık turuncu ojene batır ve tırnağın üst kısmına, french şeklinde yatay olarak sür.

Seker pembe
Aynı tip frenchlerden sıkıldıysan, pembelerle yapılmış bu tarzı deneyebilirsin.
Uygulama:
1.Sedefli açık pembe ojeni bir kat sür. Kuruduktan sonra ikinci katı uygula.
2. Zemin için sürdüğün oje kuruduktan sonra koyu pembe ojene ince uçlu fırçanı batır ve tırnağının üst kısmını yatay olarak, inceden kalına doğru giden bir hat şeklinde boya.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 509
favori
like
share
casper Tarih: 25.03.2006 16:51
teşekkürler canım
SU-PERISI Tarih: 21.03.2006 17:12
teşekkürler eline saglık arkadaşım