Ladies in Lavander (Lavanta Kokulu Kadınlar )
Gösterim tarihi: 17.Mart.2006
Yönetmen: Charles Dance
Oyuncular: Judi Dench, Maggie Smith, Daniel Brühl, Natascha McElhone, Miriam Margolyes, Freddie Jones
Dil: İngilizce
Tür: Drama, müzik


Geçen yılki Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde de gösterilen Lavantalı Kadınlar ticari gösterimde. İngiliz sinemasının uta aktörlerinden Charles Dance'ın ilk yönetmenlik denemesi olan film, yaşları hayli geçkin iki kız kardeş ile bir kazadan kurtardıkları gencecin bir kemancının öyküsü üzerine kurulu. Bu esrarengiz genç kızkardeşlerin kalbini de çalınca hayatları hiç beklnmedik bir şekilde değişir.


Konusu
Ursula ve Janet isminde iki kardeş, sahilde yakışıklı, Polonyalı bir kemancı bulurlar. Sahilde buldukları genci evlerine alan ve ona bakmaya kardeşler, sonradan adının Andrea olduğunu öğrendikleri gence gizliden gizliye bir hayranlık duymaya başlarlar. Özellikle Ursula Andrea'ya tutkuyla bağlanmaya başlar. Eve onu neşelendirmek için getirdikleri arkadaşlarının kemanı hiç bilmedikleri bir gerçeği ortaya çıkartır. Andrea bir keman ustasıdır.

Ünlü kemancı Boris Danilof'un kardeşi Olga kasabaya resim yapmak için gelmiştir ve ikilli tesadüfen tanışır. Andrea'daki yeteneğin farkına varan Olga kız kardeşlere bir mektup yazar ve Andrea'yı ağabeyiyle tanıştırmak istediğini söyler. Fakat Andrea'ya fazlasıyla alışmış olan abla kardeş mektubu ona göstermez. Fakat Andrea bir şekilde mektuptan haberdar olur ve bir gece ansızın Olga ile birlikte ağabeyiyle tanışmak için Londra'ya gider...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 531
favori
like
share
burak76xp Tarih: 23.07.2008 15:08
tesekkurler
sergerdan Tarih: 17.07.2008 13:31
teşekkürler..
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 07:24
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
eBRuLy Tarih: 21.03.2006 12:49
cok tesekkürler
kurtjara Tarih: 21.03.2006 07:24
Teşekkürler arkadaşım