Futbol camiası ne okuyordur?
İngiltere'de hocalara ve topçulara sormuşlar. Başucu kitabınız nedir diye. Enteresan cevaplar vermişler. Aynı mevzuyu bizim âleme taşısak, ne cevap verirlerdi, hangi kitaplar yakışırdı?

Daum için 'Overdose' Türkiye. Yok eğer gereksiz tartışmalara neden olacaksa, o zaman 'Şu Çılgın Türkler': Türklere sınırsız desteği için. İstiklal Marşı'nı Türkçe söylemesi, Almanya'da sınırsız sorumsuz temsilciliğimizi yaptığı için.
Sergen, Dostoyevski'nin 'Kumarbaz'ı. (Gökdeniz Karadeniz'in onca itirazına rağmen, açık ara.) Hasan Şaş, oybirliğiyle Erasmus'un 'Deliliğe Övgü'sünü kazandı.

Fatih Terim'e Erol Toy'un 'İmparator'unu yakıştırdık. Eski ve unutulmuş bir kitaptır. Unutulmuş imparatorluğu gibi.
Haluk Ulusoy, 'Baba' Blatter'in elini öpmesi nedeniyle, Puzo'nun 'Baba'sını aldı. Benim muhalefet şerhim var. Turgenyev'in 'Babalar ve Oğullar'ı uyardı diye. İtibar görmedi. Ümit Özat, bütün 'Şaşı Bak Şaşır' kitaplarını tavsiye ediyor.
Hakan Şükür? Fethullah Gülen'den 'Collected Works'. Okuduğundan değil.
Zaten Hoca Efendi'nin böyle bir kitabı da yok. Yani öyle diyorlar. Ama o, zaten Gönül Yazar'ı saymazsak, Fethullah Hoca'dan başka bir yazarın da olmadığını sanıyor.

Alpay Özalan, her yerde top oynadı. '80 Günde Devri Âlem' ona şimdilik yakın duruyor. Eğer akıllı olursa, sıra 'Aya Yolculuk'a da gelecek. Yok eğer kendisi beğenmezse, önerebileceğimiz en son kitap, madem Jules Vernes'den gidiyor, 'Denizler Altında Yirmibin Fersah. Gideceğin en son yer orası artık.

Mustafa Denizli'nin İran'dan ayrıldığını duyduk. Yönetimle arasında fikir ayrılığı varmış. Bir ara her yere kızıyla gitmesini de düşünerek, İran'la olan problemi öne çıkarmak bakımından, 'Kızım Olmadan Asla', Denizli hoca için iyi bir seçimdir, diye düşündüm.

Özhan Canaydın, yani başka bir neden aramanın manası yok, kendileri Fransız ekolü olması hasebiyle Victor Hugo'nun 'Sefiller'inde ısrar ediyor. Bize bir şey demek düşmez.

Erman Toroğlu, çocukların gücüne gitmesin Behrengi'nin 'Bir Şeftali Bin Şeftali'sini, bir yaş meyve komisyoncusunun hatıratı zannediyor. Kimse bozuntuya vermesin.

Rıdvan Dilmen, 'Şeytan'ın Gol Dediği' diyor, başka bir şey demiyor. Çetin Altan filan fayda etmiyor yani, 'gol' değil, 'gör' diye.

Yattara mesela, "Tenime bakmayın, 'Benim Adım Kırmızı' diyor", düpedüz. Kırmızı karttan kulübün kestiği ceza, Orhan Pamuk'un telifini geçti.

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 394
favori
like
share
bluwawe Tarih: 21.03.2006 20:29
ellerine sağlık arkadaşım
puslukurt Tarih: 21.03.2006 08:20
Benzetmeler yakışmış.. :85:
Ellerine sağlık kurtjara..