Tür
Macera / Komedi / Dram
Yönetmen
Jim Jarmusch
Senaryo
Jim Jarmusch
Görüntü Yönetmeni
Frederick Elmes
Müzik
Mulatu Astatke
Yapım
2005, ABD / Fransa , 105 dk.
Oyuncular
Bill Murray (Don Johnston) , Jeffrey Wright (Winston) , Sharon Stone (Laura) , Frances Conroy (Dora) , Jessica Lange (Carmen) , Tilda Swinton (Penny) , Julie Delpy (Sherry)

KONUSU:
2005 Cannes Büyük Ödül sahibi bu film, Jim Jarmush'un 21yy varoluş sorularına komik ve minimalist bir göndermesi. Film Bill Murray'in canlandırdığı Don Johnston karakterinin bitik hayatının gizemli bir mektup ile tekrar ivme kazanması üzerine kurulmuş. Don senelerce adeta bir Don Juan gibi yaşamış ve Don Juan'vari bir şekilde kadınların kalbini çalmış, ama onlara bağlanamamıştır. Artık hayatı için bir anlam bulamayan Don, yaşayan bir sebze gibidir adeta.

Son kız arkadaşının (Julie Delpy) onu terk ettiği gün, ismini açıklamayan eski bir kız arkadaşından, aslında bir oğlu olduğuna dair bir mektup alır. Sempatik, esrar çözmeye meraklı, iyi aile babası komşusu, bu mektubu yazanı bulması için onu teşvik eder ve hatta onun için tüm bu geziyi organize eder. Böylece Don'un geçmişindeki bu kadınları teker teker ziyaret ettiği bir yolculuk başlar. Her yol macerasının sonunda olduğu gibi, Don'da yolun sonunda anlayacaktır herşeyi

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 411
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 07:22
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...