Göz İltihap Tedavisi - Behçet Hastalığı - Göz içi İltihabı
Gözün içi de iltihaplanabiliyor, gözün dışı kadar. Gözün içinin iltihabı küçük, yani hafif ya da ağır olabiliyor. Bu gerçekten tedavi edilmesi gereken, doktor kontrolü altında olması gereken bir hastalık. Çünkü tedavi düzgün yapılmadığında veya tedavide gecikildiğinde görme kaybına, gözün kaybına kadar neden olabilen bir hastalık.

Bunun da çok çeşitli sebepleri var, ama Türkiye’de en önemli neden; Behçet hastalığı. Behçet hastalığı, vücudun korunma sisteminin, bağışıklık sisteminin bozulmasıyla ilgili bir hastalık.

Onun için sadece gözde değil, ciltte, ağızda, akciğerlerde, beyinde birçok bölgede problem çıkarabiliyor, çünkü esas olarak damarları etkiliyor. Damar olan her yerde problem olabiliyor, ama gözdeki belirtileri son derece ağır ve etkili oluyor.

Behçet hastalığı denilmesinin sebebi, ilk tanımlayan kişinin, bir Türk hekimi olması; Dr. Hulusi Behçet, bu yüzden onun adıyla anılıyor.

Bu, gerçekten uzmanlık isteyen bir iş, gerçekten bu hastalığı olan bir kişinin, hep göz hekiminin ve romatologun ya da bir dahiliye hekiminin kontrolünde bulunması lazım; çünkü zaman zaman tekrarlamalar olabiliyor.


alıntı

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 609
favori
like
share