[COLOR=coral]Benzetmediğimiz taraf kalmamıştır sevdayı . anlatılanlar, yapılan benzetmeler ve yaşanan benzetmeler ölümle bağlanmıştır. Kudretini tartışamayız sevdanın ve nedenini bir türlü anlayamayız bazen güzel sözler bazen bakışlar bazen de düşüncelerdir sevdayı ateşleyen.

Aslında gözlerin yalan söylemesi veya güzelliği anlatması sevdanın merdivenlerinin bir parçası deyidir.
Önemli olan ve insanı aşık eden sözlerdir.düşüncelerde bazen önemli olur fakat her zaman mantıktan önce gelir tümceler ve anlamlar saklanır kelimelerin arasına.
Sevdiği için dağları delmek, toz olup kaybolmak , ve belki de en önemlisiymiş gibi görünen ölüm her zaman sevdanın en yüce tanımları olarak gösterilir. Düşünüldüğünde gerçekten fedakarlıkların ten yücesi gibi görünür ölüm fakat hiçbir zaman beraberliğin gereği değildir ve olmayacaktır. Her insanın ölmek gibi bir sonu var yani her insan ölebilir o zaman neden bu kadar önemli ve olağanüstü sevgilerle bağlanmıştır anlamam.
Bence hayattaki en yüce şey ve en büyük fedakarlık sevdiği için hiç ölmemektir.sevda o kadar büyüktür ki asla herkesin ulaşabileceği bir şey değildir. Ben sevdiğim için ölürsem ondan kaçmış olurum bunu herkes yapabilir çünkü. Asıl olan ve sevdanın yüceliğini kaldıracak tek şey hiç ama hiç ölmemektir. Sevdan için sonsuza kadar yaşamaktır,yaşayabilmektir.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 392
favori
like
share
stormysea Tarih: 03.04.2006 08:03
haklısınız aslında yazdıklarınızda ..

paylaşan yüreğinize sağlık
stealth-36 Tarih: 24.03.2006 17:30
aman allah uzn ömür versin :78:
ozlems_o Tarih: 24.03.2006 14:39
:79: