Geçen sene sonunda beklemeye alınan yeni Ridley Scott filmi American Gangster'in senaryosunu elden geçirmesi için Steve Zaillian (Schindler's List, Hannibal) ile tekrar anlaşıldı ve bu sayede filme yeniden yeşil ışık yakıldı.
Denzel Washington ve Russell Crowe'un biraraya geleceği filmin ilk senaryosu yine Zaillian tarafından yazılmış fakat Universal stüdyosu hikayeyi geliştirmesi için Terry George (Hotel Rwanda) ile anlaşmaya varmıştı.
Son taslağı yeterli bulmayan stüdyo, göreve tekrar Zaillian'ı getirmeye karar verdi ve çekimlerin başlama tarihini Temmuz ayı olarak açıkladı. Washington'ın Harlem'deki büyük uyuşturucu çetesinin liderini oynayacağı filmde, Crowe onun peşindeki dedektifi canlandıracak.

***

Noise : Tim Robbins ve Bridget Moynahan (I, Robot) birlikte Noise adlı komedi için kamera karşısına geçiyorlar.
Henry Bean'ın yöneteceği kara komedi tarzındaki hikaye, yaşadığı New York şehrindeki çevre gürültüsüne dayanamaz hale gelen adamın hikayesi. Giderek kendini kaybetmeye başlayan bu adam, araba alarmlarından iş makinelerine kadar her türlü gürültü kaynağına karşı savaş açarak kanunu kendisi uygulamaya karar verir.
Bı film, yönetmen Bean'in 2001'de çektiği The Believer'dan sonraki ikinci filmi olacak. Moynahan son olarak Nicolas Cage ile birlikte Lord of War'da rol almıştı.

***

United 93 : Paul Greengrass'ın (Bloody Sunday, Bourne Supremacy) yönettiği film, 11 Eylül terör eylemleri sırasında kaçırılan dört uçaktan hedefine ulaşamayan tek uçak olan United Airlines'ın 93 sefer sayılı yolcu uçağında yaşananları konu alıyor.
Az tanınan oyuncuların rol aldığı yapım, uçağın kalkışından düşüşüne kadar gerçek zamanlı olarak çekilmişti. Filmin ilk ismi olan Flight 93, United 93 olarak değiştirildi.
[URL=http://images.apple.com/movies/universal/united_93/united_93_h640w.mov] FRAGMAN

***

Art School Confidential : Terry Zwigoff'un (Ghost World) yeni filminde rol alan isimler Max Minghella, Sophia Myles, John Malkovich, Jim Broadbent ve Anjelica Huston.
Ghost World'de olduğu gibi yine bir Dan Clowes romanından uyarlanan hicivsel komedi tarzındaki hikaye, ünlülerin dünyasını araştıran bir dedektifin kendisini ressam olarak tanıtması ile ilgili
[URL=http://www.sonypictures.com/classics/syndication/trailers/artschoolconfidential/ArtSchoolConfidential_Trlr_300.mov] FRAGMAN

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 450
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 07:15
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
kurtjara Tarih: 28.03.2006 12:30
Nicole Kidman : Nicole Kidman, senaryo yazarı Simon Kinberg'in üzerinde çalıştığı bir casusluk filminde başrolü oynayacak.
Hikayenin detayları gizli tutulmasına rağmen The Bourne Identity tarzında olacağı fakat başrolünde bir kadın kahramanın bulunacağı açıklandı.
Kidman daha önce yine Kinberg'in senaryosunu yazdığı Mr. & Mrs. Smith'de Brad Pitt ile birlikte oynamak için anlaşma sağlamış, fakat daha sonra zamanlama problemleri sebebiyle ayrılmak zorunda kalıp yerini Angelina Jolie'ye bırakmıştı.
Oyuncu kısa süre önce Oliver Hirschbiegel'in (Der Untergang) yönettiği bilimkurgu-gerilim filmi The Visiting'in çekimlerini tamamlamıştı. Bu türün klasikleri arasındaki The Invasion of Body Snatchers'ın yeni uyarlaması olan filmde Kidman, başrolü Daniel Craig ile paylaşıyor.

***

How Starbucks Saved My Life : Tom Hanks, yönetmenliğini Gus Van Sant'ın yapmasının beklendiği filmde oynamak için anlaşma sağladı.
How Starbucks Saved My Life adlı film, yaşı ilerleyen bir reklamcının işini ve ailesini kaybetmesinden sonra geçimini sağlamak için Starbucks'da işe girmesini ve yaşam hakkında daha önce keşfedemeği yeni şeyler öğrenmesini anlatıyor.
Van Sant son olarak Kurt Cobain'in yaşamından ilham alınarak çekilen Last Days'i yönetmişti. Hanks'in son filmi The Da Vinci Code 19 Mayıs'ta tüm dünyada aynı anda gösterime giriyor.

***

Maradona: The Hand of God : İtalyan yönetmen Marco Risi'nin yönettiği Diego Armando Maradona biyografisinin çekimlerinin tamamlandığı açıklandı.
80'lerin sonunda ve 90'larda oynadığı Cinema Paradiso ve Like Water for Chocolate gibi klasiklerle hayran kitlesi kazanan İtalyan oyuncu Marco Leonardi filmde ünlü futbolcunun yetişkinlik dönemini canlandırıyor.
İtalya-İspanya-Arjantin ortak yapımı olan filmin senaryosu İspanyol yazar Manuel Ríos San Martín tarafından yazılmıştı. Maradona'nın çocukluğundan itibaren hayatını mercek altına alan hikaye, Maradona'nın futboldaki başarılarından sağlık sorunlarına kadar birçok konuyu değiniyor.
Montaj aşaması devam eden filmin ilk gösterimi Mayıs ayındaki Cannes Film Festivali'nde yapıldıktan sonra Eylül ayından itibaren ticari sinemalarda gösterime girecek.
eBRuLy Tarih: 26.03.2006 18:15
tesekkürler arkadasim bilgilerin icin