Bilerek pek küfre düşülmez fakat bilmeyerek küfre düşülebilir. Bunun için (Ya Rabbi, bilerek veya bilmeyerek küfre sebep olan bir söz söylediysem, bir iş yaptıysam nadim oldum, pişman oldum, beni affet) duasını çok okumamız lazım. Küfür sigorta gibidir. İrtibatı keser. Bir kimse küfre düşmüş ise, ne yaparsa yapsın, ne kadar çok ibadet ederse etsin hiçbir faydası yoktur. Çünkü sigorta atmıştır, ampul, tesisat ne kadar sağlam olursa olsun, elektrik gelmediği için fayda olmaz.

Nice sarhoşlar vardır ki, yaptığından pişmanlık duyar tevbe eder, imanla gider. Nice dervişler, müritler vardır ki, kibirlidir, günahları için tevbe etmez, imansız giderler. Cüneyd-i Bağdadi hazretlerine bir papaz gelip, ben mi üstünüm sen mi üstünsün diye sorar. O da bir hafta sonra gel, der. Bir hafta sonra geldiğinde vefat ettiğini görür. Bugün bana cevap verecekti diye söylenince, tabutu göstererek, işte orada git sor, o boşuna konuşmaz derler. Tabutunun başına gidip aynı soruyu sorar. Cüneyd-i Bağdadi hazretleri Allahü teâlânın izniyle başını kaldırıp, şöyle cevap verir; Geçen hafta sonumun ne olacağını bilmediğim için sana cevap veremedim. Ben imanla gidip kendimi kurtardım, senden üstünüm. Sen kendine bak. Papaz, ağlamaya başlar, kelime-i şehadet getirir müslüman olur.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1191
favori
like
share
matrakSsS Tarih: 12.05.2007 10:24
Allah razı olsun
gulcan57 Tarih: 27.03.2006 19:40
"allah Katinda Din Islam'dir."(âl-i Imran:19)
gulcan57 Tarih: 27.03.2006 10:06
Bütün iş birlik beraberlikte. Birlik beraberlik içinde olursanız kimse size zarar veremez. Kendinizi sevmeyiniz. Kendini seven sevilmez. Kendini sevmeyeni herkes sever.
gulcan57 Tarih: 27.03.2006 10:04
Ruhunun katili olan, ahirette felakete uğrayacak, azap içinde olacak, ateşte yanacak. Peki ruhunu öldürmemek için ne yapmak lazım. Beslemek lazım. Sabah akşam yemek yediğin gibi, ruhunu da besleyeceksin. Ruhun gıdası nedir? Ruhun birinci gıdası imandır, ikincisi namazdır, üçüncüsü oruçtur, sohbettir, ilmihaldir. Yani onun manevi gıdaya ihtiyacı vardır.
cristiana Tarih: 26.03.2006 20:17
Allah sonumuzu da hayir etsin insallah
Selam ve dua ile.
GÜLSiMA Tarih: 26.03.2006 18:39
sayın hocam burda papazın doğru yolu bulmasından dolayı aferin dediğinizi tahmin ediyorum.yanılmıyorum herhalde :20:
stugal Tarih: 26.03.2006 18:13
Afferin Papaza
leotombak Tarih: 26.03.2006 16:46
Allah hepinizden razı olsun. Dejavu kardeşime de acizane tavsiyem şudur. "Karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak." Bunu hep birlikte yapacak olursak inanıyorum ki zulmet yavaş yavaş ortadan kalkacaktır. Dinimize, vatanımıza, milletimize dil uzatanların gafletten uyanmaları temennisiyle selametle.
goksahan Tarih: 26.03.2006 16:05
sağolasın laotombak kardeş allah rağzı olsun sözlerini dikkate alacam biraz çabuk sinirlendim sanırım ama artık türkler şöyle garip garip adetleri bizim kafamızda yer etmeye çalışıyorlar türklerin hiç devamlı küfür etmek gibi bir alışkanlığı yokken sanki böyle bişey varmış gibi diye diye artık insanları kafasına yer edindiler aslında bu durumlarda fazla sinirlenmeden halletmek var ama işin ucunda türk milleti olunca işin ucunda bizim bu günlerimiz için kanlarını dökmüş insan kanının üstünde bu kelimeler söylenince doğal olarak ister istemez sinirleniyorum söyletmem ben herkeze öyle laf birşey biliyorsa konuşsun alim sansınlar bilmiyorsada susunlarda adam sansınlar şu topraklarda tü bitmemiş yetimin hakkı var öyle her isteyen istediği gibi konuşamaz