Göbeğinden şikayetçi olanlar, kısa bir ameliyatla bu sorundan kurtuluyor.

Estetik alanındaki yenilikler sınır tanımıyor. Burun, göğüs, bacak derken şimdi de göbek estetiği moda... Karınlarını ve göbeklerini düzelttirmek isteyen kadınlar, estetik cerrahlarının kapısını aşındırıyor...

Çatlaklar da alınıyor
Karın kısmındaki estetik müdahaleler ikiye ayrılıyor. Sürekli olarak kilo alıp vermekten ya da doğum yüzünden sarkan ve çatlaklar oluşan karınlarda tam germe ameliyatı yapılıyor. Yani karnın alt bölümüne sezeryan ameliyatında olduğu gibi bir kesi yapılıyor, alt karın geriliyor. Böylece hem çatlaklar hem de fazla yağlar alınıyor. Germe operasyonları 1.5 ila 2 saat sürüyor.
En uygun zaman eylül-ekim
Ameliyat sonrası bir hafta kadar göbek sarılı kalıyor. Ama hasta bir haftanın sonunda rahatlıkla istediği kıyafeti giyebilecek duruma geliyor. Bu sorunla doktorlara başvuranlar daha çok bahar aylarını tercih etmeliler. Yaz sonunda 15 Eylül-15 Ekim tarihleri ise diğer talep bulan zaman aralığı. Karın yağları dışında göbek deliği operasyonları da şu sıralar yoğun olarak talep buluyor. Bu arada uzmanlar, güzel karınlar için sporun da gerekli olduğunu belirtiyor.


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 385
favori
like
share
ECE_06 Tarih: 03.04.2006 21:53
Kiloda versem doğum çatlakları kalıyor kokmasam hemen düzelltiririm ama ameliyet reskli bir operasyon kokuyorum o yüzden göbeği mümkün olduğu kadar kapalı tutmakta yarar var.


böyle olsun isterim doğrusu
eBRuLy Tarih: 01.04.2006 20:24
bunu yaptircagimiza en iyisi az yiyelim ve spor yapalijm
casper Tarih: 30.03.2006 09:09
Ama ben sağlığımı tehdit etmeyen bir sorun olmadıkça ,keyfi ameliyat yaptırmam.Zaten bende de pek ameliyatlık sorun yok,aldığım 2-3 kiloyu spor ve hafif bir diyetle çabucak veriyorum