Türk kadınlarının renkleri kullanışlarına hayran kaldım." Bu sözler Estee Lauder''ın uluslararası makyaj uzmanı Luigi Capello''ya ait.
Daha önce Chanel, Versace, Armani, Calvin Klein, Guerlain, Bulgari, Cartier, Burberrys ve Cavalli gibi markalarla çalışan Capello''nun son durağı Estee Lauder olmuş. Bir yıldır bu markayla çalışan makyaj uzmanı bir haftadır Türkiye''de çeşitli mağazalarda bu defa Türk kadınlarına makyaj yapıyor.
Türk kadınları makyajda hangi renkleri daha iyi taşıyor?
Makyajda renkleri sıcak ve soğuk renkler diye ikiye ayırıyoruz. Sıcak renkler; yeşil, kahverengi, altın rengi ve portakaldır. Soğuk renklerse fuşya, pembe, gümüş ve sarı. Türkler gibi Akdeniz kadınları genellikle sıcak renkleri iyi taşırlar.
En sık tekrarlanan makyaj hataları neler?
İlk sırada yanlış fondöten seçimi var. Ten renkleriyle fondötenlerinin ilgisi yok. Göz kalemini sürerken işlemi yukarıya doğru çekerek tamamlamalısınız. Ne yazık ki kadınların çoğu işlemi aşağıya doğru çekip bitiriyor. Doğru alınmayan kaşları da makyaj hatası olarak değerlendiriyorum.
Kolay uygulanabilecek birkaç makyaj hilesi sayabilir misiniz?
Büyük ve çıkık gözlere siyah veya koyu kahverengi göz kalemi sürmelisiniz. Yuvarlak ve küçük gözlere ise yeşil veya koyu yeşil kalem çekilmeli. Doğal görünümlü bir cilt için nemlendirici losyonla sıvı fondöteni karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz. Açık renkte, ışıltılı rujlar dudakları daha dolgun gösterir.
En çok hangi makyaj malzemelerinde en iyiyi aramalıyız?
Kesinlikle rimel ve fondötenin en iyisini almalı. Paraya acımamalı. Bunları satın aldıktan sonra dudak nemlendiricisini süpermarketten de alabilir. Ya da kırmızı dudaklar için vişne yiyebilir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 506
favori
like
share
NaZ Tarih: 29.03.2006 16:01
Ebruly hakli markali ürünler biraz pahali ama karsiliginida aliyoruz onun icin biraz fazla para vermeye degiyor
eBRuLy Tarih: 29.03.2006 12:47
markali ürünler tabiiki daha iyi, ama bi okadarda pahali..
casper Tarih: 28.03.2006 15:21
bütün makyaj malzemelerinin çok kaliteli olması gerekiyor,hem sağlık açısından hemde görüntü açısından,isimsiz markası bilinmeyen tebeşir tozu gibi ürünleri kullanmamak gerekli