Bir zamanlar ismi ekonomik sıkıntıyla birlikte anılan Türk Sineması, gişe rekortmeni filmlerle en bereketli yılını yaşıyor. Geçen yılın sonlarından itibaren sırayla gösterime giren "Organize İşler", "Babam ve Oğlum" ile "Kurtlar Vadisi-Irak", seyirci rekoru kırarak gişe hasılatı tablosunu altüst etti.

3 Şubat 2006 tarihinde gösterime giren "Kurtlar Vadisi-Irak" seyirci rekoru kırmaya devam ediyor. Birkaç hafta önce "G.O.R.A" filminin Türk Sineması'nın en çok izlenen filmi unvanını elinden alan film, 8. haftasında 4 milyon 201 bin 875 seyirciyle rekora koşmayı sürdürüyor.

Türk sinema tarihinde şimdiye kadar en yüksek bütçeli yapım unvanını da taşıyan "Kurtlar Vadisi-Irak" filminin yönetmenliğini Serdar Akar üstleniyor.

Genç yönetmen Çağan Irmak'ın ödüllü filmi, "Babam ve Oğlum" da izleyiciyi fetheden bir yapım oldu.

Film, 18. haftasında 3 milyon 627 bin 291 kişiyi sinema salonlarına çekerek, gişe hasılatı tablosunda üçüncü sıraya yerleşti.

Sinema Yazarları Derneği'nden de 6 dalda ödül kazanan bu ilgi çekici yapım, "En İyi Film", "En İyi Yönetmen", "En İyi Senaryo", "En İyi Erkek Oyuncu (Çetin Tekindor)", "En İyi Kadın Oyuncu (Hümeyra)", "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Şerif Sezer)" ödüllerine layık görülmüştü.

Türk Sineması'nın hasılat rekortmeni filmlerinden "Organize İşler" ise 13. haftasına girdi. Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği, Türk Sinema'nın ünlü isimlerinin rol aldığı film, gösterime girdiği 23 Aralık 2005 tarihinden bu yana 2 milyon 558 bin 69 seyirci topladı.

Türkiye'de bugüne değin en çok izlenen film unvanı, "Kurtlar Vadisi-Irak" adlı filmde bulunuyor. Bu yapımı, 29 hafta gösterimde kalarak 4 milyon bin 711 seyirciye ulaşan "G.O.R.A" izliyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 475
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 07:14
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
eBRuLy Tarih: 29.03.2006 12:31
evet gercektende güzel filmler vardi bu sene..

haber icin tesekkürler arkadasim