Dünya'yı Kurtaran Adam bu kez oğluyla geliyor! Türk sinema tarihinin en ilginç filmi. 25 yıl sonra hala DVD'leri yok satıyor, festivallerdeki gösterimleri kapalı gişe oynuyor! Bu bir kült! Ve şimdi efsane geri dönüyor! Dünyayı Kurtaran Adam'ın oğlu yakında motor diyor; Cüneyt Arkın, ikiz çocuklarının ikisini de canlandıracak Mehmet Ali Erbil'le kamera karşısına geçiyor.

Başrollerinde Mehmet Ali Erbil ve Cüneyt Arkın'ın oynayacağı, Dünyayı Kurtaran Adam'ın Oğlu filminde Deniz Seki, Pascal Nouma, Tuğba Unsal, Sinem Kobal, Ali Erkazan, Ayşen Gruda ve tabii ki Aytekin Akkaya var.

Senaryosunu Murat Boyacıoğlu'nun yazdığı ve Kartal Tibet'in yöneteceği film, uzayda geçen komik bir intikam öyküsünü anlatıyor.

Dünyayı Kurtaran Adam'a yenilen Uga, intikamını almak için dünyaya gelir ve bir zamanlar onu alt eden adamın oğlu Zaldabar'ı (Mehmet Ali Erbil) kaçırır. Zaldabar'ın ikiz bir kardeşi olduğundan ise habersizdir...

Dünyayı Kurtaran Adam da kaçırılan oğlunun ardından uzaya çıkmış, yollara düşmüş, uzayın derinliklerinde kaybolmuştur.

Aradan yıllar geçer, bu arada uzaya giden ilk Türk, Gökmen kaybolmuştur. Dünyada kalan ve astronot olarak yetiştirilen Dünyayı Kurtaran Adam'ın diğer oğlu Kartal (Mehmet Ali Erbil) Gök-men'i bulmak için uzaya gider.

Gökmen'i arayan Kartal uzayda babası Dünyayı Kurtaran Adam'a rastlar.

Lunatika denen gezegende hem uzayda kaybolmuş olan Gökmen'i hem de babası Dünyayı Kurtaran Adam'ı bulan Kartal'ı sıradışı olaylar beklemektedir.

Kötü bir uzaylı olan Uga tarafından kaçırılan ve kötü bir adam olarak yetiştirilen Zaldabar ile dünyada kalan ve astronot olarak yetiştirilen ikiz kardeşi Kartal uzayda karşılaşacaktır...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 847
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:17
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
kurtjara Tarih: 23.05.2006 10:49
Dünyayı Kurtaran Adam'ın Oğlu
Başrollerini Cüneyt Arkın ve Mehmet Ali Erbil'in oynadığı Dünyayı Kurtaran Adam'ın Oğlu filminin Kapadokya çekimleri başladı. Filmin yönetmeni Kartal Tibet, Ekim'de gösterime girecek olan film için iddialı açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin yanı sıra yurt dışında da büyük ilgi gören, üniversitelerde bile tez konusu haline gelen Cüneyt Arkın'ın "Dünyayı Kurtaran Adam" adlı filminin devamı olan "Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu" adlı filmin Kapadokya çekimleri başladı. Hıncal Uluç, Deniz Seki, Pascal Nauma gibi sanat, spor ve müzik dünyasından çok sayıda ünlü ismin rol aldığı sinema filmi, Kapadokya Bölgesi'nde Ürgüp ve Gülşehir ilçeleri ile Mustafapaşa beldesinde kurulacak platolarda çekilecek. Bölgede bir hafta süreyle devam edecek olan çekimlerden, basın mensuplarının görüntü almalarına izin verilmiyor. Filmin Yönetmeni Kartal Tibet ise, filmde rol alan sanatçıların Ürgüp Belediye Başkanı Bekir Ödemiş ile buluştuğu gecede film için önemli açıklamalarda bulundu.

'Dünyayı Kurtaran Adam'ın Oğlu'nun bugüne kadar yapılan en başarılı Türk uzay filmi olacağını kaydeden usta yönetmen, filmde izleyicilere Hollywood ayarında animasyonlar izlettireceklerini söyledi. Cüneyt Arkın'ın daha önce çektiği 'Dünayayı Kurtaran Adam' filminin devamı niteliğinde bir film yaptıklarını ve Arkın'ın 25 yıl önceki teknik imkanlarla çektiği filmin bazı kesimlerce haksız eleştirilere maruz bırakıldığını belirten Kartal Tibet, "Cüneyt Arkın'ın oynadığı, Dünyayı Kurtaran Adam isimli dünyaca tanınan filmin devamı niteliğinde. O bundan 25 sene önce teknik imkansızlıklarla çekilmiş bir film ama çok beğenildi. Bazı şeylerin becerilememesi yüzünden gülme konusu oldu. Fakat biz çok ciddiye aldık, o filme ve Cüneyt Arkın'a büyük saygımız var. Çok ciddi bir komedi yapıyoruz. Ciddiye aldığımız bir komedi. Ve teknik imkanları da sonuna kadar zorladık. Büyük laf olacak ama Türk halkı, Hollywood ayarında animasyonlar seyredecek" dedi.

Türk sinemaseverlerin bugüne kadar yapılan en iyi uzay filmini izleyeceklerini kaydeden yönetmen Kartal Tibet, "Uzay filmini Türkiye'de ilk defa Sadri Alışık yaptı, sonra Cüneyt Arkın yaptı, sonra Gora gibi çok başarılı bir uzay filmi yapıldı. Bence bu hepsinden daha başarılı olacak. 20 Ekim'de 400 sinemada birden gösterime girecek. Her yönetmen, filme rekor kırmak için başlar ve biz de öyle başladık. Ama önümüzde çok başarılı yapıtlar var. İstiyoruz ama olmasa da halkın beğeneceği film yaptığımıza inanıyoruz" diye konuştu.

Filmde Safiye Ana karakterini canlandıracak olan Ayşen Guruda ise, takdiri Türk halkına bıraktıklarını söyledi. Bir uzay filminde oynamanın kendisini heyecanlandırmadığını söyleyen Guruda, "Oldukça güzel ve eğlenceli bir film. Bunun yanında ben bir Uzay filminde oynadığım için farklı duygular tatmadım. Filmi Uzay'da çekseydik olabilirdi ama yerde çektiğimiz için bana doğal geliyor" dedi. Yapımcılığını Tiglon Redsofa Entertainment'ın üstlendiği dev bütçeli filmde Cüneyt Arkın, dünyayı kurtarmaya oğlunu canlandıracak olan Mehmet Ali Erbil'le birlikte gelecek.

Erbil'in Kartal Kaptan ve Zaldabar isimli iki farklı karakteri canlandıracağı filmin ilk bölümleri Maslak'ta kurulan 4 ayrı stüdyoda çekildi. Türk insanının algılama, düşünme ve davranış biçimlerinden yola çıkarak, uzayın fethedilerek Türkleştirilmesi hikayesini anlatacak olan filmin senaryosu Murat Boyacıoğlu tarafından yazılırken, yönetmenliğini ise Kartal Tibet yapıyor. Sanat yönetmenliğini Sırma Bradley'in, görüntü yönetmenliğini ise Tolga Kutlar'ın yaptığı film, "Bu film Cüneyt Arkın efsanesine ithaf edilmiştir" yazısıyla 20 Ekim'de 400 sinemada birden sinemaseverlerle buluşacak.
cLaSs Tarih: 10.04.2006 00:11
Senaryolar cogunluk ile ayni ama Yinede sabirsizlik ile bekleyecegim izlemek icin merak ettim bayagi bu flimi Tesekkurler Paylasim icin
erdem58 Tarih: 09.04.2006 23:09