Tür
Gerilim / Dram / Polisiye

Gösterim Tarihi
28 Nisan 2006

Yönetmen
Spike Lee

Senaryo
Russell Gewirtz

Görüntü Yönetmeni
Matthew Libatique

Müzik
Terence Blanchard

Yapim
2006, ABD , 129 dk.

Oyuncular
Denzel Washington (Keith Frazier) , Clive Owen (Dalton Russell) , Jodie Foster (Madeliene White) , Willem Dafoe (Yüzbasi Darius) , Ashlie Atkinson (Burke)


Büyük bir banka soygunu sonrasinda müsterileri rehin alan soyguncuyu ikna etmeye çalisan sert dedektifin eline gizemli bir ajanda geçer; bu, durumu çok daha karmasik bir hale getirir.


Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 469
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:32
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
elles Tarih: 18.04.2006 00:27
tesekkürler
sakaryali54 Tarih: 15.04.2006 05:08
ellerine saglik
kurtjara Tarih: 07.04.2006 08:49kurtjara Tarih: 07.04.2006 08:46
En ufak ipucu bile gözardı edilmemeli
İçerideki Adam, mükemmel planlanmış bir banka soygunu çerçevesinde, iktidar ve güç gibi olguların cazibesini; hırs ve ihtirasın çirkinliğini keşfe çıkıyor&

Dünya çapındaki finans kuruluşlarından Manhattan Trustın Wall Street şubesinin kalabalık lobisine, boyacı kıyafetleri içinde dört kişi gelir. Kostümlü soyguncuların başlattığı mükemmel planlanmış kuşatma saniyeler içinde sonuçlanır. Soyguncular tarafından rehin alınan 50 kadar banka yöneticisi, o andan itibaren çok iyi organize edilmiş bir soygun operasyonunun pençesine düşmüştür.
Soyguncuların lideri Dalton Russell ile iletişim kurulması ve rehinelerin zarar gelmeden kurtarılması için New York Polis Departmanı dedektiflerinden Keith Frazier ile Bill Mitchell görevlendirilir. Acil Durum Birimi Başkanı John Darius ile omuz omuza çalışan dedektifler, olayın kısa sürede barışçı yöntemlerle çözüleceğini, bankanın kontrol altına alınıp rehinelerin kurtarılacağını düşünmektedirler.

Ama işler planlandığı gibi gitmez. Bankayı ve müşterileri rehin alan Russell, son derece kurnaz, dikkatli, zeki ve soğukkanlı bir soyguncudur. Sadece rehin aldığı müşterilerin değil, yetkililerin de kafasını karıştırıp dikkatini dağıtacak çok titiz bir plan hazırlamıştır. Dışarıda banka önünde toplanan kalabalıktaki gerilim düzeyi yükselirken, hummalı bir çalışmaya giren Frazier ve ekibi, bütün dikkatlerini Russellın kontrolü kaybetmesine verirler.

Oysa soyguncular sürekli olarak polisin bir adım önünde gibidir. Bitmek tükenmek bilmeyen akıl oyunlarıyla Frazier ve Dariusu her aşamada safdışı bırakırlar. Frazier, bu işin içinde başka işler olabileceğinden kuşkulanmaktadır. Borsa brokerı Madeliene Whiteın devreye girişiyle olay bambaşka bir boyut kazanır. Madeliene, Russell ile özel görüşme yapmayı talep ettiğinde Frazierın kuşkuları doğrulanmış olur.

Soyguncular tam olarak neyin peşindedir? Saatler ilerledikçe gerginleşen durumu yatıştıracak tedbirler neden işe yaramamaktadır? Durum giderek belirsiz hale gelirken, Frazier bu işin içinde birtakım görünmez bağların olduğundan, başka bir yerlerde gizli toplantıların sürdüğünden emin olur ve çok riskli bir kedi-fare oyununa başlar. Ancak kurallar sürekli değişmektedir. Atacağı yanlış bir adım, oyunun felaketle sonuçlanmasına yol açabilecektir.

Hiçbir şey, göründüğü gibi değildir&
70li yılların ünlü soygun ve polis yozlaşması temalı filmlerinin izinden giden yönetmen Spike Lee, hiçbir şeyin göründüğü gibi değildir temasını işleyen yeni polisiye-gerilim çalışması İçerideki Adamda, Oscar ödüllü ünlü yapımcı Brian Grazer ve genç senaryo yazarı Russell Gewirtz ile güçbirliği yapmış.

Başrollerde Denzel Washington (Keith Frazier), Clive Owen (Dalton Russell), Jodie Foster (Madeliene White), Christopher Plummer (Arthur Case), Willem Dafoe (John Darius) ve Chiwetel Ejiofordan (Bill Mitchell) oluşan güçlü bir oyuncu kadrosu kamera karşısına geçmiş. Filmin müziklerini ise, Terence Blanchard bestelemiş.
Tolga10 Tarih: 29.03.2006 13:33
süper bi film kacmaz arkadaslar indiriyin
kurtjara Tarih: 29.03.2006 12:41
Gerçekten çok güçlü güzel bir kadro bu film kaçmaz
Teşekkürler arkadaşım :3: