Blackburn Rovers, 35 yaşındaki eski milli futbolcu Tugay Kerimoğlu ile olan sözleşmesini 2007 yılına kadar uzattı. Bir dönem Galatasaray`ı da çalıştıran Blackburn Rovers`ın eski teknik direktörü Graeme Souness`ın 2001 yılında İskoçya`nın Glasgow Rangers kulübünden transfer ettiği Tugay Kerimoğlu, İngiltere`de yaşamaktan dolayı ailece çok mutlu olduğunu belirterek, "Kulübümün, sözleşmemizi uzatma isteği beni çok mutlu etti. Bir yıl daha Blackburn Rovers`te forma giymek benim için gurur verici" dedi.

İngiltere basını, Tugay`ın sözleşme yenilemesine geniş yer ayırırken Skysports, haberi son dakika olarak duyurdu. Skysports, Blackburn Rovers Kulübü`nün tarihindeki en başarılı yabancı transferin Tugay Kerimoğlu olduğunu belirterek, Türk futbolcunun kulübünde altıncı senesini dolduracağını ifade etti.

BBC`nin web sitesi ise, Blackburn Rovers Teknik Direktörü Mark Huhes`un Tugay ile ilgili yaptığı "Tugay ile anlaştık ve bir sezon daha bizimle birlikte olacak. Premier Lig`de böyle kaliteli futbolcular yok denecek kadar az. İnsanlar Tugay`ın yaşını pek fark edemeyecekler. Çünkü oyuna çok iyi adapte olabiliyor" şeklindeki açıklamalarına yer verdi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 341
favori
like
share
BLaCK-EaGLe Tarih: 16.04.2006 19:37
paylaşım için teşekkür ederim arkadaşım
ugly__king__ Tarih: 16.04.2006 19:24
Paylaşım için teşekkürler... :85:
kurtjara Tarih: 02.04.2006 15:41
Tugay bravo gerçekten gurur kaynağımız oldu