Havuç gözlere iyi gelir... Güneş kremi cilt kanserini önler... Muz kilo yapar... Parmakları çıtlatmak artrite neden olur... Bunun gibi pek çok inanışın gerçek olmadığını biliyor muydunuz?

1- Havuç yemek daha iyi görmeyi sağlar: Bu aslında 2. Dünya Savaşı'nda Almanların bombalarını izlemek için radar kullanan İngilizlerin Hitler Hükümeti'ne uydurduğu bir yalan: Pilotlarımızın görüş açılarını arttırmak için onlara havuç veriyoruz. Havuçtaki A vitamini gözler için iyidir, ama kızılötesi görmenizi sağlamaz!

2- Güneş kremi deri kanserini önler: Güneş kremi sürseniz de sürmeseniz de vücudunuzu güneşten korumalısınız. Çünkü bu kremler ultraviyole ışınlarının tamamını engellemez.

3- Mangalda pişen et, kanser yapar: Eti pişirmeden önce zeytinyağı, domates,sarımsak ve limon suyuna yatırırsanız, kanserojen maddeleri yüzde 99 oranında yok edebilirsiniz.

4- Yağ oranı düşük gıdalar kilo verdirir: Beslenmek için hiç yağ almazsanız, sağlığınız tehlikeye girer. Az yağlı veya yağsız besinler, kişinin insüline karşı direncini arttırır.

6- Metabolizması yavaş insanlar şişman olur: Sanılanın aksine şişman insanların metabolizmaları zayıflardan daha hızlıdır ve daha çabuk enerji yakarlar.

5- Muz kilo yapar: Yanlış. Bir muzda yarım gram yağ, 95 kalori bulunur. Potasyum zenginidir ve uzun süre tok tutar.

7- Parmakları çıtlatmak artrite neden olur: Parmakları çıtlatmakla, acı veren artrit ağrılarının bağlantılı olduğu kanıtlanamadı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 417
favori
like
share
stugal Tarih: 03.04.2006 09:56
Teşekkürler

Emeğine sağlık
casper Tarih: 01.04.2006 20:46
3- Mangalda pişen et, kanser yapar: Eti pişirmeden önce zeytinyağı, domates,sarımsak ve limon suyuna yatırırsanız, kanserojen maddeleri yüzde 99 oranında yok edebilirsiniz.

çok ilginç ve önemli bir bilgi ,
teşekkürler ablacım
dream_catcher Tarih: 01.04.2006 18:26
tesekkurler verdıgın bılgıler ıcın
doktoruydu Tarih: 01.04.2006 12:15
eline sağlık ....
teşekkürler...