Romatizmal Ateşli Artrit Nedir - Romatizmal Ateşli Artrit Tedavisi - Romatizmal ateşli artrit HakkındaRomatizma! vücut ateşinin idaresi modern tıbbın başarı öykülerinden birini teşkil eder. Bir zamanlar, bu durum pek çok çocukta ciddi kalp sorunlarını yaratırdı. Bununla birlikte, antibiyotik ilaçların gelişmesi ile Özellikle acil tedavide bunun riskleri önemli ölçüde azaltılmıştır.
Buna rağmen, artrit'in bir biçimi, hastalığın yaygın bir yan etkisidir. Artrit'in bu biçimi, karakteristik olarak streptokokların neden olduğu enfeksiyondan (genellikle boğaza ait olan) birkaç hafta sonra ortaya çıkar. Eklemleriniz şişerek kızarır ve hareket ettirilmeleri ağrılı hale gelir. Tipik olarak eklemleriniz çoğunlukla geçici olarak tanımlanan bir şekilde etkilenirler; önce bir eklemin bir süre ağrılı olduğu görülür, sonra ağrının başka bir ekleme göç ettiği görülür.
Romatizma! ateşli artrit tam olarak bulaşıcı artrit olmayıp, eklemlerdeki aşırı duyarlılık şeklindedir. Genel olarak, romatizmal ateşli artritin tedavisi, romatizmal ateşin tedavisi gibidir, bununla birlikte, rahatsızlığı hafifletmek için doktorunuz bir iğne ile şişkin eklemden sıvı alabilir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 373
favori
like
share