ARKADAŞLAR SİZCE ÜNİVERSİTEYİ HERKEZ OKUMALI MI? YOKSA OKUMAMALI MI? NE

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 994
favori
like
share
eems34 Tarih: 24.10.2006 09:58
herkes sevdiği bolumde sonuna kadar okumalı
Lmanyaks Tarih: 23.10.2006 15:14
hakeden okumalı
ozlems_o Tarih: 04.05.2006 15:31
@mirage

bende okumayı istemeyenler zaten başka yönlere kayarak dedğim gibi işçi olur marangoz olur dedim canım. yani gerçekten başarısız ve okulu sevmeyen birinin okula gitmesi hiçte mantıklı değil ailenin ona verdiği masrafa ayrıca çocuğun kaybedeceği zamana yazık :18:

okusanda okumasanda bi şekilde bir işin ucunu zaten tutarsın öneml,i ola o. ama okul gibisi de yok benden söylemesi
MiRaGe Tarih: 04.05.2006 13:49
@ozlems_o bazı insanlar joker gibidirler.Onları boş olan heryerde değerlendirebilirsin.
Ama bu her insan için geçerli değildir.Ben olaya okumakta gözü olmamak diye bakmıyorum.Düşün bir çocuk doğuyor büyüyor büyürken zaten neye kabiliyeti olduğu ortadadır.Hani o çocuk eğer okumadan marangoz olmak istiyorsa illa onu okula sürmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum.Simdi diyeceksinki marangozluk için endürstri meslek okulları akademiler var.Ama düşünsene o avamdan yetişmek istiyor yani okula gitmek marangozluk için bile olsa ona eziyet geliyorsa, o bu meziyetini çalışarak geliştirmek istiyorsa zorla okula göndermek ne kadar doğru diye düşünüyorum.Birde işin diğer tarafı var belki doğru yönlendirmeyle, sevdirerek okuyarakda yapacağı işi çok daha iyi yapabilir ama unutmayalım ki Türkiyede bu bilince sahip kaç aile var.
ozlems_o Tarih: 04.05.2006 07:40
bence de okunmalı sonuna kadar ama okumakta gözü olmayanında okuması imkansız olduğu için zaten işçiler bulunur..

ayrıca ben kimya mühendisiyim ama çalıştığım firmada bazen kimse olmadığı için ve deneylerin zamanında yapılması gerektiği için her biri 8 kilo ağırlığında betonları taşıyorum veya çelik makinelerinde güç denemesi yapıyorum neredeyse bu arada ben 47 kiloyum. ayrıca yine firmamızda çalışan teknisyenler ve mühendisler inşaat alanına gidip orada diğer işçiler gibi numune alıp toza kire batıolar.yani anlatmak istediğim şu işinin gerektirdiğini bilen ve yapmak isteyenler okumuş olsa da olmasa da farketmez her türlü işte çalışır
MiRaGe Tarih: 03.05.2006 23:18
[COLOR=orangered]Bende sonuna kadar okunmasından yanayım...Özellikle yüksek öğrenim, akademik çalışmalar insanın bakış açısını geliştirir.
Yalnız şöyle bir gerçek var ki buda, her insanın okumaya meyilli olmamasıdır.Yani el becerileri çok kuvvetlidir, kitaplarla arası hoş değilidir.Okulu, okumayı, ihtisas yapmayı sevmez. İnsanların yaradılışları meziyetleri, ilgi lanları çok farkldır.Herkes illaki okuyacak mantığıyla bakarsak hata ederiz.
Okumak gönül işidir.Gönüllü olanlarda zaten şartlarını zorlarlar.
kurtjara Tarih: 20.04.2006 15:24
Eğitim şart
Sağlıklı eğitim almış, ülkemizin gelişimine, kalkınmasına, insanlarımızın barış ve huzur içersinde yaşabilmesine ön ayak olabilecek eğitimli ve bilinçli insanlara ihtiyaçımız var..
dream_catcher Tarih: 20.04.2006 13:18
bence tabıkı okumalı...

fakat sunu da solemelıyım...ulkemızın manava hamala oto tamırcısıne cımanto yapan kişi te tornacıya ve benzerı mesleklere de ıhtıyacı var.yanı o kişilere de ıhtıyacları var.

o nedenle herkez yetenegı ölcusunde bır seyler yapar.okumakta boyledır.kişide yetenek yoksa yanı bılgılerı alamıyorsa bellı bı noktadan sonra sona erecektır
Syßer Tarih: 20.04.2006 13:07
OKUMAK TÜRKİYEDE İSE BOŞUNA ÖRENEKLERİ ETRAFIMIZDA BİRÇOK ÖRNEK