[COLOR=coral]

Yeni doğan bebeğin ilk doktor randevusu, ilk hafta içinde gerçekleştirilmeli.Bu hafta içinde, bebeği dikkatle inceleyip, ne kadar süt emdiğini, bezini hangi aralıklarla kirlettiğini saptayın. 40ının çıkmasını beklemeden de, elinizdeki bilgilerle onu doktora götürmeyi ihmal etmeyin. Bebeğin ilk check-upı Hastalanmayı beklemeden doktor kontrolünden geçmeye alışmaya başladık. Belirli aralarla yapılan tetkikler, birçok hastalığın erken teşhisini sağlıyor. Yetişkinler gibi bebeklere de check-up yaptırılması gerekiyor. Tabii minik bebeğin kontrolü, annesi ve babasınınkinden çok farklı olacak. Bebeğin ilk doktor randevusu, hastaneden eve getirildikten sonraki ilk hafta içinde yapılmalı. Yeni doğan bebeği o birkaç gün içinde dikkatle inceleyip, ne kadar süt emdiğini, bezini ne kadar zamanda kirlettiğini saptayın. Bu bilgiler, bebeğin anne rahmi dışındaki dünyaya ne kadar uyum sağladığını doktorun saptamasına yardımcı olur.

Doktor ayrıca bebeğin ağırlığını, kalp ve akciğerlerinin durumunu ve reflekslerini kontrol edecektir. Bebekleri, doğumundan 40 gün geçmeden sokağa çıkarmamak gibi bir alışkanlığımız var. Bu alışkanlığı unutup, bebeği doktora götürmelisiniz.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 458
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 07.04.2006 11:42
bebeklerde belli aralıklarla doktor kontrolü altında olmalıdır.bu kontrollerle bebegin kilosu.cigerleri ve kalp ve gelişimini takipetmeliyiz