Almanya 'Lehmann' dedi
Almanya Futbol Federasyonu, yaptığı bir açıklama ile Almanya Milli Takımı'nın Dünya Kupası Finalleri'nde 1 numaralı kalecisinin Arsenal'in file bekçisi Jens Lehmann olacağı bildirildi.

Almanya'da aylardır süren tartışmaya son noktayı, Almanya Futbol Federasyonu koydu. Almanya'da gündemi uzun süredir meşgul eden 'Milli takım birinci kalecisi kim olacak?' sorusunun cevabı, Lehmann oldu. Almanya Milli Takımı ve Bayern Münih'in yıllarca başarıyla kalesini koruyan ve 2002 Dünya Kupası Finalleri'nin en iyi kalecisi seçilen Oliver Kahn'ın gerek yaşlı oluşu gerekse son haftalarda gösterdiği başarısız performans nedeniyle milli takım teknik direktörü Jurgen Klinsmann'ın Arsenal kalecisi Jens Lehmann'da karar kıldığı ifade edildi. Almanya Futbol Federasyonu, kararın Klinsmann tarafından kendilerine bildirildiğini belirtti. Almanya basınında aylardır, Klinsmann'a Lehmann'ı birinci kaleci yapması için baskı yapılıyordu.

Almanya, ev sahipliği yapacağı 2006 Dünya Kupası Finalleri'nde turnuvanın açılış maçında A Grubu'ndaki rakiplerinden Kosta Rika ile 9 Haziran'da mücadele edecek.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 584
favori
like
share
ugly__king__ Tarih: 11.04.2006 22:32
Paylaşım için teşekkürler... :20:
kurtjara Tarih: 10.04.2006 16:46
Kahn Milli takımı bırakmıyor!
Almanya Milli Takımı'nda yedeğe alınan Bayern Münih takımının kalecisi Oliver Kahn, 2006 yılı Dünya Futbol Şampiyonası'nda milli takımda kalmaya karar verdiğini söyledi.

Kahn, bugün düzenlediği basın toplantısında, milli takım teknik direktörü Jürgen Klinsmann'ın, Jens Lehmann'ı milli takım kalecisi olarak oynatma kararı üzerinde geçen günlerde çok düşündüğünü belirterek, ''2 yıl süreyle çalıştım ve kişisel hedefime ulaşamadım, ancak Dünya Futbol Şampiyonası'nda milli takım için hazır bulunacağım'' dedi.

Kendisini çok sayıda kişinin aradığını ve takımın desteğine ihtiyacı olduğunu söylediğini ifade eden Kahn, ''Burada söz konusu olan ben değilim, milli takım. Ülkede artık olumlu bir hava yaratmamızın zamanı geldi. Her şey yolunda giderse Dünya Şampiyonu olabiliriz'' diye konuştu.

Klinsmann'ın kararını kabul ettiğini kaydeden Kahn, Dünya Futbol Şampiyonası gibi önemli bir organizasyonda kişisel sorunların ön plana çıkartılamayacağını söyledi.

Kahn, yedek kaleci olarak takımda yer almasına rağmen, takımın başarısına katkı sağlayabileceğini, bugüne kadar sorumluluktan hiçbir zaman kaçmadığını sözlerine ekledi.
BLaCK-EaGLe Tarih: 09.04.2006 22:45
sunum için saol
puslukurt Tarih: 08.04.2006 19:43
Almanya eski almanya değil kimi koyarsan koy fark etmez..