ABD, AKP ve PKK ‘Evet’ Diyor! / Banu AVAR

Açıkca anlaşıldı ki PKK ve yandaşlarının ‘boykot’ manevrası Atlantik ötesinden kararlaştırılmıştı. İnce hesaplar yapılmıştı. ‘Boykot-Hayır’ cephesi bütünleştirilecek, Halk ‘Hayır’dan uzaklaştırılacaktı.

Şimdi alenen ortada ki:

PKK ‘EVET’ diyor.
APO ‘EVET’ diyor.
BDP ‘EVET’ diyor.

AKP yalanlıyor ama iktidarın, ‘evet’e yol hazırlamak için adımlar attığını PKK liderlerinden Karayılan açıklıyor.

‘Ateşkes kararının devlet ile Öcalan arasında sağlanan temaslar sonucu alındığını’ söylüyor. ‘Görüşme talebinin Türkiye Cumhuriyeti devletinden geldiğini’ belirtiyor.

Ve Güneydoğu Anadolu’da faaliyet gösteren STK’lar bir bir dökülüyor: Hepsi koro halinde ‘EVET’ diyorlar . Güneydoğulu işadamları da ekranlardalar. İmaj konusu düşünülmüş. Pek Amerikanca! Üstlerinde bir örnek beyaz gömlekleri var.

‘EVET’ diyeceğiz!’ diyorlar. ‘Daha derin ve geniş kapsamlı bir değişim süreci başlayacak. Bu referandum aslında yepyeni bir anayasaya ön basamak olacak.’

Tercümesi ‘Güneydoğuya özerkliğin yolu açılacak!’

‘Baba, oğul ve kutsal ruh’!

Tablo net! Pazarlık ‘Sen bana Evet ver! Ben sana Özerklik!’ çerçevesinde gelişiyor.

İktidar ve terör örgütü arkalarında Amerika, ‘Baba, oğul, ve kutsal ruh’ olarak, hristiyan üçlemesini tamamlıyorlar.

Fener Patrikhanesi, Sümela’da Pontus’a ‘EVET’ çığlıklarıyla onlara eşlik ediyor.

Dengeyi kaçırmamak için, Ermeni kilisesinin Akdamar’dan atacağı ‘EVET’! çığlıklarını, referandum sonrasına ertelediler. ‘Van Ermenidir!’ korosunun sahne alışını, 19 eylülde planlıyorlar.

Baba, Oğul ve Kutsal Ruh, kararlı! Türkiye topraklarını BOP haritasına uygun biçimde bölmeye ‘EVET’ diyorlar!

Her birinin değişik sebepleri var. Ama oyunun kuralını Baba koyar. ‘Baba’, dünyayı işgal eden küresel şirketler. ‘Baba’, yerli işbirlikçi ve taşeronlara tabii ki hak ettiklerini verecek. En önemlisi, görevlerini layığıyla yaptıkları takdirde, onları deliğe süpürmeyecek.

Kutsal Ruha gelince, bu haçlı oyununda PKK’yı oynuyor. ‘Baba’ya yeni bir İsrail hediye etmek için çabalıyor. Görevi, en münbit maden ve petrol topraklarını Türkiye’den ayırıp dünyayı yönetme hevesindeki çetenin emrine sunmak.! Yeni kurulan devlet, devamlı kaos üreten bir makine olarak, Amerikan kılıcını, Ortadoğu’da sallayacak!

Bush söylemişti. Türkiye Avrasya’nın kilidi! Türkiye’den Çin’e kadar uzanan Avrasya, tüm dünyadaki doğal zenginliklerin dörtte üçünün sahibi!

Avrasya’ya açılan bu kilit kırılırsa, ‘tek dünya devleti’ne giden yol açılacak. Kaynakları giderek tükenen emperyalizmi, en az 100 yıl rahat yaşatacak ve savaştıracak, enerji ve madenler yağmalanacak!

Elazığ- Dersim- Diyarbakır hattı!

Bu projenin önünde duran güç Türkiye’dir. Hükümetler tamamdır da halk ‘halledilememektedir! 100 yıldır tüm zaafları didiklenmektedir.

Boşuna Rize’den İskenderun’a hatlar çizilmemiştir.

Rize Çayeli Bakır yataklarından başlayın, Elazığ Maden’e, Palu’ya, Sivrice’ye oradan Diyarbakır Ergani’ye, İskenderun’a inin.

DÜNYA ÇELİK TRÖSTLERİ O HATTAN BESLENİR.

Almanya 2. dünya savaşına o bölgenin kromundan aldığı güçle girmiştir.

Atatürk’ün vefatından bu yana, dünya tröstlerinin gözü maden diyarı Maden’de, Ergani’de, Bakır diyarı DİYARBAKIR’da, gümüş kapısı DER-SİM’de (bkz C. Özakıncı "Der-sim"den, "Tunç-eli"ye Yurttaş Hakları Devrimi - I ve "Der-sim"den, "Tunç-eli"ye Yurttaş Hakları Devrimi - II) ya da Tunç elleri Tunceli’dedir. Yani Elazığ- Dersim- Diyarbakır hattında 100 yıldır yaratılan kaosun nedeni bellidir.

Lütfü Ergene dostumuz, muazzam arşivi ile bana ışık oluyor. Bakın ne diyor:


‘Yıl 2010. Başta Almanya, İsveç ve Norveç olmak üzere dünyadaki çelik üreticisi ülkelerin yıllık ortalama bir milyon ton civarında ham Krom ihtiyacını karşılamaya devam eden Türkiye, bir çılgınlık sonucu hala Krom destekli -yani nitelikli- çelik üretememektedir.

Türkiye'de Demir Çelik İşletmeleri diye boy gösteren fabrikalarda ise ne yazık ki neticede basit anlamda inşaat demiri üretilmektedir.

Nitelikli çelik üretmek için gerekli olan ham Krom'u ferrokrom haline dönüştürme faaliyetinden, Elazığ Ferro Krom fabrikası özelleştirilip kapatılarak vazgeçilmiştir.’
Tıpkı İskenderun Demir Çelik’in kuruluş aşamasında ABD, gizli raporlarla ‘Türkiye’deki bu gidişin durdurulması’ emrini verdiyse (Bkz. A. İlhan Hangi Atatürk), Ferro krom’un da akibeti farklı olmamıştır. Türkiye her ağır sanayi adımında engellenmiş, ‘Sen ham maden sat! Yoksa bedel ödetiriz!’ denmiştir.

‘EVET’ ile paylaşılacak Hazine!

Kısacası bölge bir hazinedir. Küresel çete, ÖZERK KÜRDİSTAN aşamasında, bu hazineyi bölge ileri gelenleri, işadamları, örgüt yandaşlarıyla ‘paylaşacağı’ mesajını yaymaktadır. Aynı anda ‘işine bakmaktadır’!

(Afganistan’da Irak’da da aynı mesajları vermişti. İşgal başladığında önce içerdeki yandaşlarını temizledi.)

Küresel çetenin en önemli işi, kucağında büyüttüğü siyasiler, ekonomistler hukukçularla önündeki tüm engelleri kaldırmak için bir Anayasa yapmaktır.

Bunun ilk aşaması olan REFERANDUM yasadışı şekilde gündeme taşınmıştır.

EVET için ‘Yedi düvel’ çalışmaktadır. Çünkü EVET, Ergani, Çayeli, Tunçeli, Maden kromu, altını bakırı gümüşü petrolü demektir.

O nedenle, ABD ve Avrupalı büyükelçi ve konsoloslar, ‘EVET’ çığlıkları atarak yurdun dört bir yanını dolaşmaktadır.En çok ziyaret edilen bölge ne hikmetse (!) ELAZIĞ- ERGANİ hattıdır. (Dipnot 1)

Onlar küresel şirketlerin memurlarıdır. 300 küsur yabancı şirket , ŞİMDİLİK, Danıştay ve Anayasa mahkemesi engelleriyle ‘uğraşarak’ bu servete el koyabilmektedir. Yeni Anayasa ile önlerindeki tüm engeller kalkacak, hazine ayaklarının dibine düşecektir!

İşte bu nedenle dünyayı yöneten küresel şirketler koro halinde ‘EVET’çidir.

EVET ile ele geçecek servet, Suriye sınırında 4 trilyon dolarlık petrol, (Dipnot 2), güneydoğunun münbit topraklarında yatan bakıra yani altına, gümüşe, kroma, doğrudan el koyma imkanı.. Servetin boyutunu siz hesabedin!

Selim Kotil, küresel çetenin ,iktidarla üleşiminden örnekler veriyor: (Selim KOTİL: “Neden hayır demeliyiz?”)


‘Örneğin İsrail devletini kurduran Rothschield ailesi ile Başbakanın damadının genel müdür olduğu Çalık Grubu, Anatolia Minerals firmasında % 50 şer ortaklar. Bu firma 4 milyon dönüm arazi kapatmış durumda.

Fethullah Gülene yakınlığı ile bilinen Koza Grubu 6 milyon dönüm arazi ve 500 ruhsatla bu işin en önünde.’

EVET için her şey mübah!

İşte bu üleşim nedeniyle, AKP hükümeti, yabancılara Toprak Satışı Kanunu'nu yargıya takılmadan geçirmek zorunda. Tapu kanununu çıkarmak,
yabancı şirketlerin taşınmaz mal edinmelerine izin vermek zorunda.

Bunların önünde duran yargıyı ezip yoketmek zorunda.

EVET çıkarsa, bu yağmaya karşı açılmış tüm davalar kapanacak. Küresel ‘Baba’ topraklara madenlere petrole el koyacak, ‘Oğul’ deliğe süpürülmeden koltuğunda kalacak ve hazineden pay alacak, ‘kutsal ruh’ kukla devletten pay kazanacak, saraylarda yaşayacak. Feodal ağalıktan krallığa sıçrayacak. Yöre halkı acından ölmeye devam edecek. Bugün Silvan’da iftarını açacak ekmeği olmadığı için kendini asan ‘Hacı’nın, iftar açmak için gideceği bir evi de olmayacak.Bu kabus gerçekleşirse, Güneydoğu Anadolu, Afganistan , Pakistan ve Irak halkının kaderini paylaşacak!

Bu bir yedi düvel oyunudur. Ve oyunun son perdesidir.

Bu oyunda batının 300 küsur şirketi, ağzından salyalar akıtarak, diş geçirdikleri doğal zenginliklerimize el koymak için yeni Anayasa beklemektedir.

Durum artık PARTİLER ÜSTÜ bir durumdur. Ne yazık ki gerçek bir muhalefet uzun yıllar önce budanmış ve yeri boş kalmıştır. Lider olabilecek kişiler öldürülmüş ya da içeri tıkılmıştır. EVET’in geçmesi halinde, ‘aydın’ sıfatlı pek çok kişi de aynı akibeti paylaşacaktır. Görev HALK’ındır!

Hangi partiye yakın olunursa olunsun, Türkiye’nin Bekası için, bu milletin geleceği, varlığı, devamı için, emperyalist odakların son oyunu bozulmalıdır!

HAYIR demek farzdır.


Banu Avar 19/08/2010

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2313
favori
like
share
Leyl-i Lal Tarih: 01.09.2010 23:53
Bana göre cok sacma fakat iyi hazirlanmis bir senaryo..
Ülkemizde onca yil bu zenginlikler mevcut idi de simdi mi ortaya cikarildi..Peki zamaninda akliniz nerdeydi..
Bir atasözü vardir meyve veren agac taslanir diye, bizler ellerine gecen her firsatta Hayir diyen ve ertesi gün isine gelmediginde anayasa mahkemesinin kapisinda solugu alan zihniyetten ve muhalefetlerinden SIKILDIK artik..
Ben diyorum ki herseye muhalefet olmak yerine kollari sivayip memleketin selameti icin birazda siz cabalayin ispat edin yapabileceklerinizi..
Herseye muhalefet olmak yerine insanimizin gözünüze icraatlarinizla girin...
Artik memleketimin insani göz göre göre ülkenin gerilemesine sahitlik etmek istemiyor artik..
Atalarimizdan bizlere yadigar kalan her karisi kanlariyla sulanmis bu kutsal vatan topraklarini kolayca gözden cikaracak kimse yok tasalanmayin..

Aşağılık insanların para ile yaptırdıkları basın mücadeleleri vardır. En âdi yalanları yaymada basının kullanıldığı olmuştur. Basının, siyasî ya da ekonomik, gizli amaçlara âlet olmasından korkulur.

AtatürkGazetede her okuduğuna inanan adam, hiç gazete okumayan adamdan daha tehlikelidir. Harry S. Truman


Türkiye’de basın Türk değildir. Attila İlhan

Artik millet kuru gürültüye pabuc birakmiyacak kadar gözlerini iyi acti

Bu masallarda uykumuzu getirmiyor..Leyla:23:
DİDEM Tarih: 01.09.2010 23:34
Canimcim
Yok ben zaten öyle yazdim belki yanlis anlamissindir diye.
Yani senin yanlis anladigini düsündüm.
Kac yillik muhabbetimiz var dogru diyorsun.
Kusura bakma yanlis anlasilma oldu sanirim.


Neyse benim herif beni dogramadan ben yatayim oLciyi taniyorsun az cok
iyi geceler
Yarin cvp yazarim yorumlarinizagece gece uyku gelince yanlış anlaşılma oldu
tamam canım şimdi anlaştık:3:
tanımammı aman seni doğramadan hemen git
iyi geceler k.i.b
SheqeYy_BeBiSh Tarih: 01.09.2010 23:18
Ona lafim yok ben ülkemdeki degisikliklere bakarim.
Ve sende kabul etmelisinki evet yollar yapiliyor cok sükür.
Anayasa degisikligi konusuna gelince söz konusu AKP degil
lütfen partilere oy vermeyelim ben AKPden kendim nefret ediyorum zaten
ama Evetin daha dogru oldugunu düsündügüm icin evet diyorum okadar.
Sende AKPye degilde lütfen dogru oldugunu düsündügüne oy ver.
CHPnin MHPnin doldurusuna gelme.


Canimcim
Yok ben zaten öyle yazdim belki yanlis anlamissindir diye.
Yani senin yanlis anladigini düsündüm.
Kac yillik muhabbetimiz var dogru diyorsun.
Kusura bakma yanlis anlasilma oldu sanirim.


Neyse benim herif beni dogramadan ben yatayim oLciyi taniyorsun az cok
iyi geceler
Yarin cvp yazarim yorumlariniza
DİDEM Tarih: 01.09.2010 23:17
Eger bu konularda bir saygisiz yorumumu
bulursan ben yine kenara cekilirim zaten

SheqeYy_BeBiSh hayatım sen evet diyenlere saygı gösterin demişin
bende sizde karşılıklı olarak bizlerin hayır dediğimize saygı gösterin demek istedim, saygısız bişey yazdın demedim , demokratik bir ülkede yaşıyoruz herkez fikrini yazıyor, bizler burada kaç yıldır merhabalığımız var
birbirimizi kırmadan fikirlerimizi yazmalıyız değilmi:3:
k.ib herşey gönlünce olsun
ufuk Tarih: 01.09.2010 23:05
Ben gazetede okuyorum kitapta okuyorum şükürler olsun. Eğer siz bu ülkenin temel varlıklarının hiç karşılığı satılmasına eyvallah diyorsanız konu zaten kitap gazete okumaktan çıkıyor. Eğer siz bir başbakanın vatandaşa ananıda al git demesinden yanaysanız veya mikrofonlarda türk iş adamlarına şerefsiz demesinden yanaysanız ona da lafım yok. Siz satılan vatan şirketlerinin özelleştirmeden sonra paraları nereye gitti merak etmiyorsanız zaten konu kapanmıştır.
SheqeYy_BeBiSh Tarih: 01.09.2010 22:58
[COLOR=hotPink]Yazimda saygisizca birsey yok
lütfen konuyu baska yerlere cekmeyelim arkadasim.
Bak orda ne yaziyor
[COLOR=deepPink]Ya Saygi gösterin yada Evet diyin![COLOR=deepPink]

[COLOR=hotPink]Eger bu konularda bir saygisiz yorumumu
bulursan ben yine kenara cekilirim zaten :3:

Baska ülkede yasiyordum ama sizden fazla gazete okudugum kesin!
En azindan gazetede okudugum seyleri birde arastirabiliyorum.
Ugur Dündarin haberlerini dinleyipte sonra bak bak bak ülke elden gitmis demiyorum
Gözümü acip yapilan yollara
ülkemdeki degisiklikleri gurbet elden yilda 1 gelip görebiliyorum.
Ne yazikki sizler göremiyorsunuz!!

Saygiyi yanlis yerde aradigimi biliyordum zaten!!

Iyi geceler
ufuk Tarih: 01.09.2010 22:56
AKP nin başa geldiğinden beri bir yalnışını görmeyen arkadaş ya gazete okumuyorsun, tv izlemiyorsun, yada başka bir ülkede yaşıyorsun.
DİDEM Tarih: 01.09.2010 22:41
DİDEM arkadaşım sana kaç kere söyledim ANLAMAZLAR, ANLAYAMAZLAR. O kadar güzel özetlemişsinki harika ya ne diyebilirim. Dış borç arttı, iç borç arttı nasıl oldu bu neden AKP sempatizanları bunu sormuyor, O kadar özelleştirme yapıldı devlete zarar veriyordu dediğiniz o şirketleri alan zarar mı yapıyor arkadaşım saçma sapan konuşuyorsun. İyi ben bu işi beceremedim sattım diyorsun eyvallah babanın malı gibi sat peki o paraya ne oldu diye neden kimse sormuyor???

sana şimdi hak veriyorum ufuk arkadaşım artık bişey söyleme gereğini duymuyorum , gören gözler görmez olmuş ,duyan kulaklar duymaz olmuş nedense:5:

Ya saygi gösterin yada Evet diyin!
aynı saygıyı karşılıklı göstermek gerek diye düşünüyorum:3:
SheqeYy_BeBiSh Tarih: 01.09.2010 22:35
[COLOR=hotpink]O gözlerinizi acip saga sola bir baksaniz kimin memleketi sattigini
kiminde kurtarmaya calistigini cok iyi görürsünüz!
AKP basa geldiginden beri bir yanlisini görmedim!

Hani cok demokratik bir ülkeyiz ya hani daha fazla demokratiye ihtiyacimiz olmadigi icin
Hayir dememiz gerekiyor ya. Ozaman ey güzel CHPli türk milleti
neden baskalarinin kararina SAYGI göstermiyoruz???
Kac zamandir sirf okuyorum herkez bir telas bir korku icerisinde
"Hayir"dir daha az oy almaktanmi korkuyorsunuz?
Yoksa verdiginiz "Hayir"li kararin yanlis olmasindanmi?

O evet diyormusta o hayir diyormusta o bilmiyormusta.
Bu yazinin tamami hayal ürünü! Gercege cok uzak kafasinda tasarladigi seyleri
yaziya dökmüs sizler gibi Recep Tayyip Erdogan düsmani
insanlari kandirmaya calisiyor. Bu zamana kadar Anayasa cokmu düzgündü?
Türkiye cokmu ilerlerdi?? Türkiyeyi ileriye tasimaya calisanlari neden kaybettik söylermisiniz?
Daha avrupaya giremedik kac yildir sebep?!
Bulgaristan bile kirik cikik yollari yarim yagmalak evleri ile Avrupa ülkesi oldu
biz neyiz? Türistlerin bile gelmeye korktugu bir "Müslüman Ülkesi" kii onu bile beceremiyoruz! CHP arabasinin icinde fuhuslar.
Eger buysa sizin dogrulariniz Hayir diyin!
Benim dogrularim gelecegimin kurtulmasi cocuklarimin yolunun acik olmasi.
Almanyadaki gibi ister türbanla ister sapkamla ister boyali sacimla Üniversiteye gidebilmek!
Adam gibi okutmak istiyorum cocuklarimi!!!

[COLOR="deepPink"]Ya saygi gösterin yada Evet diyin!