Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Turkcell Süper Ligi'nde 2006-2007 sezonunda yabancı oyuncu kontenjanını değiştirilmeyerek 6 yabancı oyuncu bulundurma uygulamasının sürdürülmesine karar verdi. Toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan başkanvekili Affan Keçeci, "Mevcut uygulama devam ettirilecek" dedi.

Keçeci, FIFA Tahkim Kurulu'nun Türkiye-İsviçre maçı sonrası yaşanan olaylar nedeniyle verilen cezaları aynen onamasını üzüntüyle karşıladıklarını ve federasyon olarak bu konuda hukuki mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti. Keçeci şunları söyledi:

"Cezanın alınmasından bugüne kadar geçen süreçte bu konuya sebep olanları vicdanlarıyla başbaşa bırakmak istiyorum. Gerekçeli karar bize ulaştıktan sonra bu doğrultuda karar verip girişimleri yapacağız. Türk milleti olarak böyle bir cezaya layık olmadığımızı düşünüyorum."

Keçeci, (A) Milli Futbol Takımı'nın 24 Mayıs ile 4 Haziran tarihleri arasında 6 özel maç yapması için organizasyon anlaşması yapılmasına karar verdiklerini kaydetti.

Millilerin 24 Mayıs Çarşamba günü Belçika ile planlanan maçın dışında, 4 Haziran'a dek Estonya, Suudi Arabistan, Gana, Angola ve Makedonya ile Almanya'da özel maç yapılması için anlaşma yapılmasına karar verildiğini bildirdi.

Futbol Federasyonu ayrıca İddaa oyununun yeniden vergilendirilmesine yönelik girişimlere karşı olduğunu açıkladı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 430
favori
like
share
kurtjara Tarih: 08.04.2006 10:58
kaliteli gelsin sorun değil ama ikinci üçüncü sınıf yabancı oyuncular geldi mi olmuyor ve daha çok zararları dokunuyor :20:
puslukurt Tarih: 08.04.2006 10:55
5 veya 6 bence normal daha fazlası avrupa ile boy ölçüşebilmemiz için iyi ama ulusal takıma zarar verir zaten dogru dürüst futbolçu yetiştiremiyoruz..
kurtjara Tarih: 08.04.2006 10:28
6 bile fazla bence ama takımlar için belkide iyi bir uygulama :20: