aydın ram - aydın hacı kadriye arslan rehberlik ve araştırma merkezi müdürlüğü - aydın merkez ram iletişim

Merkezimiz hakkında bilgi

İlimiz merkezinde Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 13.09.1988 tarih ve 2666 sayılı onayları ile Aydın Merkez “Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi”nin D atölyesinin bir bölümünde Rehberlik ve Araştırma Merkezi açılmasına izin verildi. Ancak kurum onayda belirtilen görev yerinde çalışmalarına başlayamadı.

Valilik Makamınca, eski Merkez Polis Karakolu binasında istatistik memurunun çalıştığı odada hizmete başlaması uygun görüldü. Merkezimiz 6 ay kadar çalışmalarını burada sürdürdü.

1989 Yılının Mayıs ayında, Aydın Topyatağı “Anadolu Teknik Lise ve Teknik Lise” idari binasına taşınarak 2000 Yılı Ocak ayına kadar çalışmalarına burada devam etti. 2000 Yılı Ocak ayından itibaren Aydın Meşrutiyet Mahallesi, Enstitü Caddesi Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesi içerisinde bulunan Aydın Lisesi’ne ait eski lojman olarak kullanılan bina Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nce kullanılmak üzere tadilattan geçirilerek çalışmalarını burada yürütmeye başladı.

Ancak kullanılmakta olan binanın fiziki yetersizliği ve talep edilen hizmetlerdeki kalitenin artırılması gibi nedenlerle Rehberlik ve Araştırma Merkezinde verilecek hizmetlerin niteliğine uygun yeni bir binanın yapılmasına ihtiyaç duyulduğundan, Sayın Valimiz Mustafa MALAY ve İl Milli Eğitim Müdürümüz A. Murat TANER’in destekleriyle yeni bina yapılması gündeme alındı.

2004 Yılı sonunda yeni bir Rehberlik ve Araştırma Merkezi binasının yapılması ile ilgili olarak hayırsever Hacı Hüseyin ARSLAN’ın katkıda bulunma isteği değerlendirildi. 09.02.2006 tarihinde inşaatı başlatılan Rehberlik ve Araştırma Merkezi binası 05.09.2006 tarihinde tamamlandı.

Merkezimiz 20.11.2006 tarihinden itibaren yeni binasına taşınarak, hizmetlerini yeni binasında sürdürmeye başladı. Bu tarihten itibaren yapılan protokol gereği Rehberlik ve Araştırma Merkezinin ismi değiştirilerek, binanın yapılmasında önemli katkısı bulunan Hacı Hüseyin ARSLAN ‘ın saygıdeğer eşi Hacı Kadriye ARSLAN’ ın ismi verildi.

İletişim bilgilerimiz

Adres : Fatih Mahallesi Aydın Bulvarı 1135 Sok.No:22 - AYDIN

Telefon : 256 226 18 46

Fax : 256 226 18 69

Web Adresi : [url]www.aydinram.gov.tr[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2679
favori
like
share