Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Hertha BSC Berlinde oynayan Yıldıray Baştürk, ligin çalım atma kralı olarak nitelendirildi.

Berliner Kurier gazetesi, "Yildi sen çalım kralısın" başlığyla verdiği haberde, bugün FC Kaiserlauterne karşı Hertha BSC formasıyla 50. karşılaşmasında çıkacak olan Yıldırayın, takımın en değerlioyuncusu olduğunu belirterek, Bundesliga ile ilgili istatistikler yapan İMP adlı şirketin araştırmasında bu sezon Yıldırayın 121 kez rakibini çalımlayarak geçtiği, bunun da ligde en yüksek değer olduğu belirtildi.

Yıldırayı 112 çalımla Schalke 04 takımında oynayan Lincoln, Hamburgda oynayan Jarolim 99 çalımla takip ediyor. İstatistikte, Yıldırayın bir orta saha oyuncusu olarak rakibine çalım atmasının yanısıra 62 kez topu çaldığı ve attığı 5 pastan 4nün takım arkadaşına ulaştığı, bu oranlarda da Yıldırayın ligde ilk sırayı aldığı ifade edildi. Yıldıray, istatistikler ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bu rakamlar beni çok sevindirdi. Bu çok çalışmamın karşılığı" dedi. Bu sezon ligde 5 gol atan ve 5 golü hazırlayan Yıldıray, "Geçen sezon 7 gol attım ve 7sini hazırladım. Bu sezon bunu geçmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 716
favori
like
share
ugly__king__ Tarih: 11.04.2006 22:34
Paylaşım için teşekkürler... :20:
kurtjara Tarih: 10.04.2006 14:09
"Almanya'nın en iyisi Yıldıray"
Almanya'nın Bild gazetesi, Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Hertha BSC Berlin'de oynayan milli futbolcu Yıldıray Baştürk'ün, son 5 maçtan bu yana ligin en iyi oyuncusu olduğunu yazdı.

Gazetede ''Patron Baştürk: Yıldıray 5 maçtan bu yana Alman Ligi'nin en iyi futbolcusu'' başlığıyla verilen haberde, Hertha BSC Berlin'in de son 5 maçta Almanya'nın en iyi takımı olduğu ifade edildi.

Hertha BSC Berlin Teknik Direktörü Falko Götz, ''Yakaladığımız bu başarı grafiğiyle gurur duyuyorum. Yıldıray, takımın en önemli oyuncusu haline geldi'' dedi.

Haberde, Yıldıray'dan takımın ''yeni patronu'' olarak bahsedilirken, milli futbolcunun, ''Takımda hiyerarşi yerleşti. Genç oyuncular takıma uyum sağlıyor ve biz tecrübeli futbolcuların sözünü dinliyorlar'' diye konuştu.

Haberde, Yıldıray'ın sahanın her yerinde bulunduğu, takıma canlılık kazandırdığı ve zaferlerle coştuğu ifade edildi.
BLaCK-EaGLe Tarih: 09.04.2006 22:46
sunum için saol
puslukurt Tarih: 08.04.2006 19:41
Yıldıray böyle çalımcı.. :5: