Arjantinin River Plate ile birlikte en büyük iki kulübünden biri olan Boca Juniors taraftarları, öldükten sonra takımlarının renklerini taşıyan tabutlarla gömülebilecek.

Takımlarına duydukları yüksek sadakat ve bağlılıklarıyla tanınan Boca taraftarları, sarı mavi renklere boyanmış ve üzerinde kulübün armasını taşıyan tabutları 2 bin ile 2 bin 500 peso (850-1050 YTL) arasında bir fiyata satın alabilecekler. Bocalılar böylece kulüplerine olan ebedi bağlılıklarını da kanıtlayacaklar. Arjantinde fanatizmin son noktası olarak satışa sunulan ve büyük ilgi görmesi beklenen tabutlardan alan bir taraftar, "Tabut, bir ölünün duygularını ifade edebilmesi ve hayatını nasıl geçirdiğini anlatmasına yardımcı olur. Ayrıca bu tabutların yüzlerde küçük bir gülümseme de yaratacağını düşünüyorum" diye konuştu. Fanatik tabutların, Boca Juniors taraftarlarının, "Öldüğüm gün tabutumun altın sarısı ve mavi olmasını istiyorum. Tıpkı kalbim gibi" tezahüratından yola çıkılarak yapıldığı kaydedildi.

KÜLLERiNi STADA DÖKTÜREN BiLE VAR
Taraftarların kulüplerine olan bağlılıklarını ispat etme istekleri zaman zaman eşi benzeri görülmemiş olaylara yol açabiliyor. Örneğin bir İngiliz taraftar, öldükten sonra küllerinin, Liverpoolun maçlarını oynandığı Anfield Road Stadına serpiştirilmesini vasiyet etmişti. Bunun dışında takımlarının formasıyla gömülmeyi isteyenlere de rastlanabiliyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 408
favori
like
share
ugly__king__ Tarih: 11.04.2006 22:29
Paylaşım için teşekkürler... :20:
kurtjara Tarih: 11.04.2006 07:37
16 yaralı 121 tutuklama
Boca Juniors ve Rosario Central'li taraftarların kavgasından geriye 3'ü ağır olmak üzere 16 yaralı ve 121 tutuklama kaldı.
Silahların da kullanıldığı kavgada, deplasman maçlarından dönen Boca Juniors ve Rosario'lu taraftarları taşıyan otobüslerin karşılaşması sonrasında çıktı.

Yetkililerin "Sanki bir savaştı" diye nitelediği kavga, Buenos Aires'in 300 km kadar uzağında bulunan Rosario'da gerçekleşti.

Taraftarların birbirlerin taş atmasıyla başlayan kavga, tırmanarak karşılıklı silah kullanıma vardı, polisin müdahalesi sonrasında 4 silah ele geçirilirken, olaya ilk müdahale eden ekibin, kafileye eskort eden polislerin olduğu ama onların da yetersiz kalmaları sonrasında takviye istedikleri ifade edildi.
BLaCK-EaGLe Tarih: 09.04.2006 22:42
sunum için saol
puslukurt Tarih: 09.04.2006 16:04
Bu kadarıda çok fazla.. :20: