Pek çok ev yapımı kozmetiğin etken maddeleri, bitkisel kökenlidir. Bu bitkilerin çok önemli bir bölümü yüzyıllardır kendilerini çok yönlü olarak kanıtlamışlardır. Ayrıca son elli yıl içinde bitkiler üzerinde yapılan bilimsel araştırmaların sonuçları da fevkalade olumlu çıkmıştır. Aşağıda tanıtılan bitkiler, güzellik bakımına en uygun olanlardır: Atkuyruğu: Bu bitki, içerdiği bol miktarda silisik asit sayesinde, cilde esneklik kazandırır. Sivilcelerin tedavisinde kullanılabilecek çok etkili bir dezenfekte ilacıdır. Aynısafa çiçeği: Deriyi derinlemesine temizler ve kendisini yenilemesini destekler. İltihaplanmaları önler ve yaraların iyileşmesini büyük ölçüde çabuklaştırır. Sarı kantaron: Yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Özellikle kuru ve çatlak deriyi rahatlatır ve iyileşmeyi hızlandırır. Ceviz yaprağı: Yağlı ve temiz olmayan ciltlerde ve yağlı saçlarda rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca cildi parlatır. Ihlamur: Deri dokusunu güçlendirir ve yeni hücre oluşumunu destekler, kuru ve duyarlı deriler için uygundur. Sivilceleri ve akneleri yok eder. Isırganotu: Derinin kan dolaşımını hızlandırır. Cildi parlatır. Yağlı saçlara ve kepeğe karşı kullanılabilir. Kekik: Dezenfekte gücü çok yüksektir. Özellikle sağlıksız ve iltihaplanmaya yatkın deri için önerilir. Oğulotu (Melisa): Limon kokulu olan bu bitki, sinir sisteminin yanı sıra deriyi de genel anlamda

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4522
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 26.04.2010 00:36
nurcannacrun Şifalı bitkiler satılan yerlerden temin edebilirsiniz ayrıca ısırgan otunun mevsimi pazardan alıp kurutabilirsiniz.
nurcannacrun Tarih: 26.04.2010 00:22
nerden bulabiliriz

nereden bulabiliriz?...
sedaslan Tarih: 21.06.2008 22:20
tek kelime ile harika!!
selinmerdivenci Tarih: 19.06.2008 23:33
Salyangoz Kremi - Mükemmel Bir Cilt İçin Doğal Çözüm

Salyangozun kendini yenileyebilmesini sağlayan Allontoin, cilde esneklik kazandıran Elastin, sıkılaşmayı sağlayan Kolajen, ölü hücrelerin atılmasını sağlayan Glikolik Asit ve çeşitli vitaminlerle hazırlanmıştır.

Etkileri


Sivilceleri ve sivilcelerin neden oldukları lekeleri giderir.
Anti-aging etkisine sahip olmasından dolayı yaşlanmayı geciktirir.
Göz çevresindeki çizgileri, boyundaki kırışıklıkları azaltır.
Doğumdan ve aşırı kilo alıp vermeden kaynaklanan çatlakları kapatır.
Cilde yumuşaklık ve doğal parlaklık kazandırır.
Traş sonrası tahriş ve kabarmalara engel olur

http://www.main-board.com
SU-PERISI Tarih: 10.04.2006 17:19
teşekkürler casper
NaZ Tarih: 10.04.2006 14:23
faydali bilgiler icin tesekkürler emegine saglik
CADIKIZ Tarih: 10.04.2006 11:22
[COLOR=coral]Emeklerine, paylasimina saglik