Amerika Haftasonu Box Office : Geçen hafta dev bir açılış ile zirveyi ele geçiren Ice Age 2'in etkisi bu hafta da devam etti. Animasyon yapım %49 oranında seyirci kaybetmesine rağmen zorlanmadan haftanın en çok seyredilen filmi olmayı başardı.

2006'da gösterime giren filmler arasında Amerika'da $100M barajını geçmeyi başaran ilk film olan Ice Age 2'nin 10 günlük hasılatı da $116.4M'a yükseldi. Filmin önümüzdeki haftalarda $200M sınırını zorlaması bekleniyor.

Rob Schneider ve David Spade ikilisinin oynadığı The Benchwarmers $20.5M'lık açılış ile yeni gösterime giren filmler arasında başı çekti. Beyzbol konulu komediyi izleyenlerin %60 oranında 21 yaş altında olduğu saptandı.

Dans konulu dram filmi Take the Lead ise $12.8M ile üçüncü sıradan listeye girdi. Antonio Banderas'ın başrolünü oynadığı film, bir grup küçük çocuğa dansın inceliklerini öğretmeye karar veren adamın hikayesi.

Denzel Washington-Jodie Foster ikilisinin oynadığı Spike Lee filmi Inside Man gösteriminin dördüncü haftasında $66.1M'a ulaşmış durumda. $45M bütçe ile çekilen film, Amerika dışındaki $35M'lık hasılat ile dünya çapında $100M'ı geride bıraktı.

Josh Hartnett, Bruce Willis ve Morgan Freeman'ın rol aldığı aksiyon gerilim Lucky Number Slevin ise ancak beşinci sıradan açılış yapabildi.

Önümüzdeki hafta Scary Movie serisinin dördüncü filmi ile birlikte, animasyon The Wild gösterime girecek.

****

24 : Kısa süre sonra Michael Douglas ve Kim Basinger ile birlikte The Sentinel adlı filmde izleyeceğimiz Kiefer Sutherland, TV tarihinin en pahalı anlaşmalarından birine imza attı. Oyuncu, 24 dizisinde üç yıl daha özel ajan Jack Bauer karakterini canlandıracak.

Hollywood Reporter kaynaklı haberde, anlaşmanın oyunculuk dışında Sutherland'ın yeni yapımcılık şirketinin önümüzdeki 2 yıllık faaliyetlerini de kapsadığı belirtilirken, Sutherland'in sadece oyunculuk için yaklaşık 40 milyon dolar alacağı bildiriliyor.

Habere göre, halen beşinci sezonu devam eden dizinin tarihindeki en yüksek rating ortalamalarından bazılarına ulaşması ve DVD satışlarındaki patlama, yapımcıları bu kararı almaya teşvik etti.

Yaptığı açıklamada, dizideki yıllarını kariyerinin en yaratıcı ve değerli yılları olarak tanımlayan Sutherland, her alanda başarılı olan böyle bir dizide oynamaya devam edecek olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

****

Silent Hill : Yurtdışında 21 Nisan'da gösterime girecek bilgisayar oyunu uyarlaması Silent Hill'den çok detaylı görüntüler ve filmin yapım aşamasını gösteren 14 dakika uzunluğunda bir klip yayınlandı.

Radha Mitchell, Sean Bean, Laurie Holden ve Deborah Kara Unger'ın oynadığı korku filmini Christophe Gans (Brotherhood of the Wolf) yönetiyor.

****

The Zodiac : 1970'li yıllarda polisle köşe kapmaca oynayan Zodiac takma adlı seri katilin gerçek hikayesinden uyarlanan filmde Justin Chambers, Robin Tunney ve Rory Culkin başrollerde. İlk kez bu görevi üstlenen Alexander Bulkley filmin yönetmeni.

Bu filmden bağımsız şekilde halen aynı konuda bir film çekmekte olan David Fincher'ın filmi ise Kasım ayında gösterime girecek.

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 535
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 07:06
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...